6 obserwujących
52 notki
28k odsłon
  894   0

GROT - Lufa się wygieła

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/odpowiadamy-na-ataki-producenta-karabinka-grot-i-wot/vtxc76f,79cfc278

Proszę zwrócić uwagę na słowa wypowiedziane w filmie przez Pana Paweł Mosznera  w wywiadzie dla Siekielskiego.

"Ja wystrzeliłem wraz z kolegami, krótkimi seriami z tej broni po kolei trzydzieści magazynków. Trzydzieści magazynków proszę sobie policzyć razy trzydzieści sztuk. Prawda. I po dziesiątym magazynku broń się tak rozgrzała, że parzyła ręce, szczególnie łoże, a po trzydziestym magazynku nadzorujący wszystko rusznikarz przerwał strzelanie ponieważ lufa karabinka się wygięła w łuk (...)

A teraz przeczytajcie fragment instrukcji obsługi karabinka HK416 (poniżej)

Tłumaczenie: Aby uniknąć uszkodzenia broni, należy jej pozwolić wystygnąć do temperatury otoczenia po oddaniu 250 strzałów szybkim ogniem. Można użyć sprężonego powietrza lub wody  do przyspieszenia procesu chłodzenia. 

image

Należy się tylko dziwić, że zawodowy żołnierz tak otwarcie chwali się tym, że używa karabinu automatycznego wbrew wszelkim regułom obsługi tego typu broni. Aby uzmysłowić sobie absurd pomysłu testu polegającego na oddaniu na raz 900 strzałów z karabinu należy pamiętać, że z oczywistych względów, żołnierz nie zabierze więcej niż 300 sztuk amunicji na pole walki.

Teraz obejrzyjcie ten film.

https://www.youtube.com/watch?v=7cr9e3N6HEw&feature=youtu.be

900 strzałów pod rząd nie wytrzyma, żadna lufa.

Podsumowanie.

Nie jestem entuzjastą dobrej zmiany, ale zalecałbym opozycji (z którą sympatyzuje), aby z większą rezerwą odniosła się do tych wszystkich rewelacji. Materiał ONET-u opiera się w większości na anonimowych wypowiedziach zaś jedyny "ekspert" sam sobie wydaje jak najgorsze świadectwo.

To samo mogę zalecić redaktorowi Siekielskiem (którego szanuje). Ekspert od pedofili wśród księży nie musi znać się na karabinach.


Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo