95 obserwujących
3459 notek
1975k odsłon
  1387   0

Blogerzy, którzy odeszli... - rok 2020

  W ciągu roku, jaki upłynął od publikacji poprzedniej listy zmarłych blogerów {TUTAJ}, wydłużyła się ona o nowe nazwiska i nicki. W grudniu 2019 odeszli: bloger Zbigwie, czyli Zbigniew Wierzbicki {TUTAJ(link is external)} oraz Gorylisko, czyli Mariusz Merta {TUTAJ(link is external)}. W noc sylwestrową 2019/2020 został zamordowany przez psychicznie chorego współlokatora Krzysztof Leski {TUTAJ(link is external)}, autor ponad 3000 notek. Grzegorz Czepułkowski zmarł w piątek 27 marca 2020. Taką informację przekazali najbliżsi aktora znanego widzom serialu "Klan". Mężczyzna był również dziennikarzem i blogerem, autorem strony Mr Mature. Miał 46 lat. {TUTAJ(link is external)}.

  W maju 2020 dowiedzieliśmy się, że "W wieku 97 lat zmarł Antoni Huczyński, pseudonim Burza. Żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego i… najstarszy polski bloger." {TUTAJ(link is external)}. We wrześniu 2020 zmarł natomiast Alfred Kopaczel. Czytamy {TUTAJ(link is external)}:

  "Wczoraj zmarł Alfred. Publikował na Salonie 24, komentował, znalazł tu wielu przyjaciół. Był wybitnym artystą malarzem, człowiekiem o niezwykłej umysłowości, błyskotliwym intelekcie, ogromnej wiedzy. Miał wiele dystansu do siebie i do świata. Był nietuzinkowy, pełen pasji i uroku. Pokój Jego duszy.". Przypomnę teraz o tych, co zmarli w poprzednich latach.

  Przejdę teraz do roku 2019. Blogosfera poniosła poważna stratę, gdyż zmarła blogerka Eska, czyli Ewa Kubica. Była ona wykładowczynią na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i autorką książek o architekturze. Przedstawiała się na blogu jako Kassandra. Odszedł także Adam Kadmon, czyli Adam Bidulka, przedsiębiorca z Grzmiącej i poeta. Byl autorem kilku tomików poetyckich. Wspomnienie o nim napisał Jan Herman. W październiku 2019 zmarł znany wadowicki bloger Edward Wyroba.

   Wymieniłam tylko dwóch blogerów, którzy zmarli w roku 2018, Waldemara Rajcę i Piotra Steblina-Kamińskiego. Komentatorzy zwrócili mi jednak uwagę, że pominęłam czterech innych. Cieniutki napisał: "w tym roku odszedł również Waldemar Mordkowicz, mieszkał na Ukrainie a pisał jako : waldemar.m". Od siebie dodam, że był on propagatorem niekonwencjonalnego podejścia do fizyki. Pisał w Salonie 24. W październiku 2018 zmarł także Piotr Piętak piszący w tym samym portalu. Napisał o nim Marcin Gugulski. Wspomnieć należy też Juranda z Niepoprawnych.pl i Włóczęgę z naszegoSalonu 24. W popezednich latach:

  "15 lipca [2017 r.] w wieku 74 lat zmarł w Toronto Emanuel Czyżo – informatyk i matematyk, znany współpracownik prasy polonijnej, społecznik, bloger.".

W marcu 2017 odszedł Stanisław Onion publikujący w Naszeblogi.pl. Rebeliantka przypomniała w Salonie24 o Czarnym Borysie, czyli Kubie Odtruwaczu: (...) Nazywał się Sławomir Oleś. Był poznańskim opozycjonistą z lat 80-tych. Zmarł 16 grudnia 2015.".

   "W ciągu roku jaki upłynął od napisania poprzedniej notki z tego cyklu [w 2016] żałobna lista znów się wydłużyła. W dniu 4 listopada 2016 dotarła do nas wiadomość o śmierci dwóch blogerów: Owanuty, czyli Włodzimierza Woronieckiego oraz 3Zet. Największą jednak stratą dla blogosfery była jednak śmierć Piotra Dwojackiego znanego w Salonie24 jako Panna Wodzianna. W ostatnich latach może nieco mniej się udzielał, ale kilka lat temu był jedną z najważniejszych postaci tego portalu. Przyznawał swoje nagrody Wodzianna Trophy, inteligentnie komentując dokonania innych blogerów.

  Portal Blogmedia24 utracił dwoje blogerów: Annę o nicku Guantanamera i Basketa, czyli Stanisława Ostoja-Domaradzkiego.

Przypomnę teraz tych, co umarli wcześniej i o których pisałam w 2016:

W listopadzie 2015 odszedł Bajbars - Andrzej Karnkowski, ojciec dr Krzysztofa Karnkowskiego, czyli Budynia78. W kwietniu 2016 dowiedzieliśmy się, że Autorytetopożeracz nie żyje. Nie znam nawet jego nazwiska. Wszyscy pisali o nim jako o Tomku z Będzina. Najcięższą stratę blogosfera poniosła we wrześniu 2016. Zmarł bowiem genialny rysownik Niewolnik [właściwie Niewolnik swoich genów] Adam Wycichowski był architektem, mieszkał w Szwecji. Najbardziej znanym jego dziełem, jako architekta, był stadion w Sztokholmie.

W kwietniu 2015 zmarli :Jacek Gottlib, czyli bloger Azrael oraz Stanisław Szurowski - Stanley. W lipcu 2015 odeszła blogerka modowa Maddinka, czyli Martyna Ciechanowska. Miała tylko 27 lat.

W roku 2009 odszedł bloger Wiki3 [Wiesław Mojzych], a w 2011, blogerka Krystyna Pisarska, znana jako Sama Słodycz, bloger Ambiwalentna Anomalia, czyli Jerzy Suchenek oraz Stanisław Heller, prowadzący w Salonie24 blog o fizyce i filozofii. Bloger Quasi zmarł śmiercią samobójczą latem 2012 roku. Nazywał się Jakub Szańkowski. W roku 2013, a właściwie w pierwszym jego półroczu, zmarli trzej wybitni blogerzy: Paweł Paliwoda, Wojciech Stefan Jaroń, czyli Kejow i Tomasz Mierzwiński, znany jako Seawolf. Minął rok i do tej żałobnej listy doszło kilka następnych nicków i nazwisk. Najwybitniejszym blogerem, zmarłym we wrześniu 2014, był Michał Stanisław de Zieleśkiewicz, znawca historii i uroczy człowiek, filar portalu Blogmedia24.pl. Dwie straty poniósł portal Niepoprawni.pl. W lipcu 2014 zmarł Kuki, jeden z twórców portalu. Ceniony bloger Andrzej Tatkowski odszedł od nas w sierpniu 2014. 11. czerwca 2014r. zmarł bloger Shortcut (Bohdan Stankiewicz)

Trzeba na koniec wspomnieć o barwnej postaci Salonu24 - komentatorze, blogerze i poecie Asmodeusie, używającym też nicków Władca Kiru, Astaroth i Pancerna Konwalia. Napiszę jeszcze o jednej rzeczy. W 2014 roku zmarła najstarsza blogerka w Polsce, pani Irena Szaszkiewiczowa o nicku Kika.

  Bloger Adevo przypomniał jeszcze o dwóch postaciach:

  "Marian Stefaniak (vel Marian Stefan), który leżąc przykuty do łóżka i bardzo cierpiąc pisał przejmującą, bardzo ludzką kronikę swego umierania z Domu Pogodnej Starości w Zielonej Górze. Zmarł 17 września 2016. Napisał 52 posty i 9 komentarzy.

  Jacek Rossakiewicz, który przestał u nas pisać w marcu 2013, a ostatni komentarz zamieścił 13 września 2013, ale pozostawał jeszcze długo w sporadycznej łączności, aż do swej niespodziewanej a przedwczesnej śmierci kilka tygodni temu. Zamieścił u nas 73 posty i 707 komentarzy.".

Ja natomiast zapomniałam o Włodzimierzu Kulińskim, założycielu, redaktorze i autorze portalu Wirtualna Polonia zmarłym 17 maja 2016.".

Cześć pamięci wszystkich zmarłych blogerów!!!

  W portalu Blogmedia24 Maryla napisała o nowennie za ich dusze {TUTAJ(link is external)(link is external)}..

  Pragnę zauważyć, że moja lista nie jest zwykle kompletna. Wspominam tylko tych, o których się dowiedziałam. Na przykład do zeszłorocznej listy komentatorzy dopisali jeszcze blogera Łabędzkiego, który zmarł w 2009 roku, Ladynoprofit - w 2016 roku i Podpisano Odręcznie - w 2019 roku.

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura