90 obserwujących
3277 notek
1882k odsłony
  281   0

Pandemiczne sondaże

   Dzisiaj [29.04.2021] "Fakty" TVN opublikowały sondaż. Zapytano o to: "Czy rząd zrobił wszystko, by zapobiec śmierci Polaków?". Czytamy {TUTAJ(link is external)}:

  ""Fakty" TVN zleciły sondaż z pytaniem do respondentów, czy polskie władze zrobiły wystarczająco dużo w pandemii, by Polacy nie umierali tak licznie.

Badanie telefonicznie przeprowadził ośrodek Kantar. Serwis największej komercyjnej stacji telewizyjnej zapytał o to, czy działania rządu PiS były wystarczające, by zapobiec śmierci wielu tysięcy ludzi.

Aż 29 procent ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie nie", a 30 procent, że "nie".

Z kolei w grupie, która odpowiedziała "zdecydowanie tak" znalazło się 8 procent osób. Odpowiedzi "raczej tak" udzieliło 21 proc. pytanych. 12 procent ankietowanych odparło: "nie wiem".

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1001 osób powyżej 18. roku życia. TVN24 przypomina, że statystyki zgonów w trzeciej fali pandemii w Polsce należą do czołówki na świecie.".

  Dobrze jest porównać ten sondaż z badaniem CBOS opublikowanym tydzień temu {TUTAJ(link is external)}:

  "Badanie pokazało, że odsetek osób obawiających się zakażenia koronawirusem nie maleje w stosunku do marca, tylko wzrósł. W pierwszej połowie kwietnia zakażenia koronawirusem bało się 64 proc. respondentów, w tym 23 proc. podało, że bardzo się boi, a 41 proc, że trochę się boi. Zakażenia nie boi się 35 proc. respondentów, w tym 21 proc. raczej się nie boi, a 14 proc. w ogóle się nie boi.

W pierwszej połowie marca zakażenia się bało 61 proc. badanych, w tym 22 proc. bało się bardzo, a 39 proc. bało się trochę. 38 proc. podało, że nie boi się, w tym 21 proc., że raczej się nie boi, a 17 proc., że w ogóle się nie boi. (...)

 W pierwszej połowie kwietnia 43 proc. badanych oceniało, że rząd dobrze radzi sobie z ograniczaniem epidemii, w tym 9 proc., że zdecydowanie dobrze, a 34 proc., że raczej dobrze. Krytycznie politykę rządu w tym zakresie ocenia 49 proc. ankietowanych, w tym 27 proc. ocenia ją raczej źle, a 22 proc. zdecydowanie źle.".

  Oba sondaże są niekorzystne dla rządu, choć ten dla TVN jest bardziej krytyczny. Trudno się temu dziwić. W naszym kraju mamy już 1774 zgony z powodu Covid -19 na milion mieszkańców {TUTAJ(link is external)]. Propaganda [np. w TVP Info {TUTAJ(link is external)}] probuje przykryć ten fakt serwując horrory na temat epidemii w Indiach. W rzeczywistości w Indiach jest 148 zgonów na milion mieszkańców, czyli prawie 12 razy mniej niż w Polsce. W dodatku drugie tyle osob umiera u nas z powodu paraliżu naszej służby zdrowia spowodowanego "walką z pandemią". Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to wyjdzie nam, że w Polsce zmarlo już ponad.3500 osób na milion z powodu pandemii. To dlatego ludzie się boją i nie ufają rządowi.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości