Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
73 obserwujących 2873 notki 1538068 odsłon
elig, 10 stycznia 2019 r.

Salvini w Warszawie, czyli o asymetrii

550 11 0 A A A

  Matteo Salvini, włoski wicepremier, minister spraw wewnętrznych oraz przewodniczący La Liga [dawniej Liga Północna], ugrupowania które wspólnie z Ruchem Pięciu Gwiazd tworzy koalicję rządową we Włoszech, bawił wczoraj [9.01.2019] z wizytą w Warszawie. Rozmawiał z szefem MSW, Joachimem Brudzińskim. premierem Mateuszem Morawieckim a także z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

  Po tych rozmowach Salvini wydał dość entuzjastyczne oświadczenie {TUTAJ}. Stwierdził,że "rozpoczęliśmy wymianę poglądów na temat współpracy w nowym Parlamencie Europejskim". Włoska prasa poświeciła dużo uwagi wizycie Salviniego w Polsce [{TUTAJ} i {TUTAJ}]. Również brytyjskie media obszernie o niej mówiły {TUTAJ}. Zupełnie inaczej zachowały się polskie media. Owszem - była konferencja Brudzińskiego z Salvinim {TUTAJ}, oświadczenia rzecznik rządu i wypowiedź prezydenckiego ministra Dery {TUTAJ}. Ten ostatni narzekał głównie na histerię opozycji [rzeczywiście, poseł Nitras porównał Salviniego do Mussoliniego].

  Na temat przebiegu samej wizyty wypowiadał się głównie były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski {TUTAJ}. Jacek Czaputowicz, obecny minister, nie pisnął ani słowa. Dziś głos zabrał Jacek Sasin {TUTAJ} mówiąc:

  "Podczas wizyty w Warszawie wicepremiera Włoch Matteo Salviniego nie doszło do żadnego porozumienia, sojuszu politycznego między Prawem i Sprawiedliwością a Ligą- ".

  Widać dość wyraźnie, ze strona polska stara się pomniejszać znaczenie wizyty Salviniego. Nie jest jasne, czy coś w rozmowach poszło nie tak, czy Polska boi się możliwej reakcji UE na takie kontakty. Jest tak i w mediach. Jedyną pogłębioną analizą, jaka spotkałam w nich jest artykuł Łukasza Rogojsza w portalu Gazeta.pl {TUTAJ]. Dziś o Salvinim już się prawie nie wspomina. Głównym tematem dnia stał się odstrzał sanitarny dzików. Te zwierzęta wyparły wszystko inne.

  "

Opublikowano: 10.01.2019 19:00.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Warto przeczytać wywiad z E.Mistewiczem:...
  • Komentarz z Ekspedyt.org:   Proca22 listopada 2018 godz. 17:02Priscillia Ludosky (33 lat)...
  • @ogrodniczka   Czasami - bardzo rzadko.

Tematy w dziale Polityka