Do kogo trafią aktywa PKN ORLEN i Lotos? Są już pewne spekulacje

Fuzja z PKN ORLEN  "to wydarzenie nieodwracalne". fot. PKN ORLEN
Fuzja z PKN ORLEN "to wydarzenie nieodwracalne". fot. PKN ORLEN
W listopadzie dowiemy się, do kogo trafią aktywa połączonych spółek PKN ORLEN i Lotos.

14 listopada PKN ORLEN i Grupa Lotos poinformują w jaki sposób wypełnią środki zaradcze, które warunkują zgodę Komisji Europejskiej na przeprowadzenie połączenia obu podmiotów. Chodzi o sprzedaż części Rafinerii Gdańskiej i pomniejszych spółek w obu koncernach paliwowych, co ma zapewnić większą konkurencję na rynku.

Media spekulują, że największe szanse na kupno aktywów zbywanych przez PKN ORLEN i Grupę Lotos ma saudyjskie Saudi Aramco i węgierski MOL. 

Fuzja z PKN ORLEN  "to wydarzenie nieodwracalne"

- Spółki mają kilku partnerów zainteresowanych dezinwestycją części aktywów Lotosu w ramach środków zaradczych - poinformował Paweł Rymarz, doradca prawny Lotosu w procesie fuzji z PKN ORLEN. Jego zdaniem nie ma opcji, by do fuzji PKN Orlen i Grupa Lotos nie doszło.

Jak dodaje Rymarz, porozumienie w sprawie fuzji jest realizowane w 100 proc. - Nie ma tutaj żadnych wątpliwości i konfliktów - podkreśla.

Rymarz przewiduje jednocześnie, że do tego czasu akcjonariusze PKN ORLEN i Lotosu wyrażą zgody na dezinwestycje związane z realizacją środków zaradczych.

- Nie spodziewamy się kłopotów, gdyż każdy z nabywców jest prawdziwym konkurentem, cały proces przebiega zresztą pod nadzorem przedstawiciela Komisji Europejskiej - powiedział. - Nie ma żadnych podstaw, żeby obawiać się, że Komisja będzie niezadowolona - dodał.

źródło: strefainwertorow.pl, money.pl

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka