Fabryka Prostych Rozwiązań
Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -nie wahaj się pytać, a jeśli mimo odpowiedzi nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
29 obserwujących
2342 notki
506k odsłon
  66   0

Element (4) +muza i dywagacje

Poniższy filmik z muzyczką ma swoją drobną tajemnicę. Po wejściu z tym na YT, w opisie znajdziecie wyjaśnienie. Zasadniczym tematem jest jednak komunikator Element i pewne argumentum ad exemplum.

Po pierwsze: na stronie o twórcach Element znalazłem taka informację:

Element is used by the French, German & US governments to collaborate securely.

Jeżeli mocarstwa uznają, że komunikator Element jest bezpieczny w użyciu dla ich rządów, to i powinien być wystarczająco bezpieczny dla korespondencji prywatnych.

Drugi przykład to opinia z netu:

Element – Bezpieczny Messenger

– to właściwie pełna nazwa tego komunikatora. Element to zarówno bezpieczny komunikator, jak i aplikacja do współpracy zespołowej, która jest idealna do czatów grupowych podczas pracy zdalnej. Aplikacja wykorzystuje pełne szyfrowanie, aby zapewnić zaawansowane wideokonferencje, udostępnianie plików i połączenia głosowe.

Element chroni użytkownika przed niechcianymi reklamami czy eksploracją danych. Zabezpiecza również wszystkie dane, komunikację wideo i głosową typu „jeden do jednego” dzięki kompleksowemu szyfrowaniu i weryfikacji urządzeń z podpisem krzyżowym. Aplikacja zapewnia kontrolę nad prywatnością, jednocześnie umożliwiając bezpieczną komunikację z każdym w sieci Matrix lub innymi narzędziami do współpracy biznesowej poprzez integrację z aplikacjami, takimi jak Slack.

Dla mnie o jakości świadczą też firmy wspierające (wylistowane na stronach projektu) i integracje z innymi produktami (oprócz mocnego Slack, potężny IRC - którego bały się rządy, nie mając na tym kontroli oraz Jitsi -anonimowy zastępnik Zoom'a).

Zwykle ludzie nie pojmują konieczności anonimowości, w instalowanych komunikatorach i innych takich. Demonstrują, że nie mają nic do ukrycia - bardzo to naiwne i z tego powodu będą płakać. W obecnym świecie złodziejstwo i przemoc w necie nie jest centralnie hamowane. Rządy tylko udają ochronę obywateli, a faktycznie wykorzystują niebezpieczeństwa do uzyskania jak największej kontroli dla siebie. Racjonalniej jest przyjąć, że korporacje i zblatowane rządy nie działają dla nas, tylko przeciw nam.

Wielu wypiera ze świadomości taką prawdę, bo żyje jeszcze mentalnie w XXw., a niektórzy w XIXw. Ale świat na nich nie zaczeka, w swoich zmianach, to my każdy z osobna musimy się dostosować.

Element zapewnia anonimowość (nie podajesz swego ID, telefonu, emaila) i bezpieczeństwo przesyłu end-to-end.

image


Zobacz też wcześniejszy post tej serii.
Dodatek:


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale