Notka bedzie pozornie frywolna,bo przecież trudno na serio prowadzić kampanie do wyborów samorządowych na moim skromnym blogu ale ja w zasadzie pisze to na poważnie...Do rzeczy.
Tezę tytułową o tym , zeby w najbliższych wyborach głosować na kandydatow PiS zamiast KNP podtrzymuję i juz tłumacze dlaczego.Mam dwóch braci. Znaczy mam wiecej znacznie ale dwoch probowało kandydować w najblizszych wyborach samorzadowych -jeden do Sejmiku Wojewodzkiego , drugi do Rady Gminy o ile dobrze pomnę. Dodam ,ze w zupełnie innych, oddalonych od siebie o 500 km miejscowociach. Ten ,ktory probował do sejmiku starał się o poparcie KNP jako , ze blisko mu do pogladow przez te partię głoszonych a doswiadczenie ma niewąskie, bo juz jako małolat ,bo zaledwie dwudziestoczterochybalatek został wybrany do rady miasta powiatowego bez niczyjego wsparcia, potem ponownie, ukończył politologie na Uniwerku ,dodatkowo ekonomie, jest obstukany, poważny , wiarygodny, etc. Słowem ;powinien być to kąsek jakiś tam dla budujących się i aspirujących struktur KNP. Drugi brat, starszy, wykształcony też nieźle ,po socjologii UW pracujący od lat na stanowisku jakiegoś tam dyrektora , ideowy i chorobliwie pracowity , bardziej od młodszego "job twoju raz" jeśli idzie o konserwatyzm , z przypadku trochę, trochę z tego, ze chciał sie uaktywnić, złożył swoją aplikację na listę PiS w jednej z mazowieckich gmin. I został zaakceptowany, dostał dobre miejsce i kandyduje.
I teraz o co mnie rozchodzi się, jak mawiali na kresach.
W przypadku brata , ktory miał startowoać z list KNP , bodaj drugi czy trzeci na liscie, okazało się, że przyszedł a własciwie chyba przyjechał wczoraj nowy "szef" regionu i całą poprzednią listę kandydatow wywalił do śmietnika, przynosząc swoich a z moim bratem (zaręczam ,ze tak ideowej osoby ze swiecą szukać) nawet nikt porozmawiać nie raczył. Natomiast brat starszy , ten, ktory kandyduje z list PiS-u ku swojemu zaskoczeniu został potraktowany poważnie choć nie bardzo wierzył w powodzenie swojego udziału w wyborach z tej włąśnie listy i zaproponował siebie trochę na wyrost jako rodzaj testu.
Pisze jak najkrocej ,zeby nie marnować czasu swojego i czytelnika. Jaki z tego wniosek?
Jednym z poważniejszych zarzutów jaki stawiam od lat PiS-owi jest kulejąca w tej partii nazwijmy to "gospodarka strukturami i zasobami ludzkimi " oraz brak czegoś co nazywam wyczuciem czy sluchem społecznym. Moim faworytem w wyborach nie tylko tych ale rownież innych ze względu na program zwykle był JKM i jego partie ale po tym kiedy na własnej skorze niejako przekonałem się jak to działa a pewne głosy dochodziły do mnie w tej sprawie od dawna ostrzegam wszystkich uważajcie na KNP-Nie głosujcie na nich.Ich poglądy to jedno a umiejetnosc budowania politycznego zaplecza to drugie.Nie potrafią tego, zabiorą wasz głos i oddadzą go platformie albo Konczicie Wurst czyli Palikotowi.
Oczywiscie trochę niepokojące jest , ze PiS, nie sprawdzając specjalnie mojego (tego starszego) brata umieszcza go na swoich listach, aż dziw ,ze partia słynąca z braku zaufania do wszystkich wkoło pozwala sobie na tami numer. Przeciez mogłaby jakaś czerwona łajza wejsc na to miejsce albo lawirant w stylu Krzysztofa Filipka (sic!!!) i byłby kłopot w przyszłosci..Tutaj akurat im się udało ,bo zaufanie do mojego brata mam .To uczciwy i logicznie myślący człowiek ,nie pozbawiony oczywiscie wad ale kto ich nie ma, daj Boziu zdrowie. Skala tych wyborów i wpływ radnych powiatowych miejscowosci na wizerunek partii jest pewnie tak znikomy, ze może sobie duza partia jaka jest PiS na taką lekkomyślnosc i improwizację pozwolić. W każdym razie KNP stracił kompetentnego i uczciwego kandydata a PiS zyskał. Fakty mowia same za siebie i rzeczywistość nie pozostawia mi wyboru. Ja sam na wybory raczej nei chadzam ale bede namawiał do glosowania na PiS i jednocześnie odradzał glosowanie na kandydatow KNP.Pytanie jeszcze pozostaje jak się zakończy ta historia czy nikt nie wykona jakiegoś numeru i czy nie bede musiał pisać w tej sprawei kolejnej notki ale poki co ... poczekajmy.
Acha i jeszcze jedno.Ten Filipek jako kandydat list prawicy...Jeśli ktoś na prawicy liczy na efekt "magii nazwisk" to przypominam , ze stanowisko koscioła RK w sprawie magii jest jednoznaczne.
P.S Jak rzadko zalezy mi na tym ,zeby notka ukazała się na SG.Chciałbym , zeby jak najwiecej osob skrzyjajacych KNP ją przeczytało.Tych sprzyjających PiS-wi rownież.
Inne tematy w dziale Polityka