287 obserwujących
1723 notki
8511k odsłon
2224 odsłony

Dlaczego pani Tereska nie może pójść do pałacu

Wykop Skomentuj75

Polacy, dziękuje wam! Od lat konsekwentnie wybieracie PO, a skutkiem tych wyborów jest dziś pani premier Kopacz na czele rządu.

Pani Kopacz obiecała na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej, że Polska sprzeciwi się automatycznemu przydzielaniu emigrantów. Zapewne uważała, że to dobrze wypadnie w kampanii, a i tak nie ma znaczenia dla wyniku głosowania.
Pani Kopacz nie miała pojęcia o tzw. mechanizmie z Janiny, który wynegocjował Lech Kaczyński w Lizbonie, czyli o blokowaniu większości. Mianowicie Grupa Wyszehradzka plus Rumunia plus Finlandia dawały taką siłę głosu, która pozwalała na zablokowanie podjęcia decyzji wiekszością i odsunięcie jej na czas nieokreślony, właśnie na podstawie tej Janiny.
Prawdopodobnie uświadomiono to Piotrowskiej dopiero na posiedzeniu, stąd panika, przerwa i telefon do Warszawy. Kiedy do Kopacz dotarło, że można zablokować nacisk UE, oczywiście natychmiast kazała poprzeć Niemcy i wypiąć się na V4.
Tak to wygląda i dlatego Tereska nie może pójść do PAD, bo się wygada!

Dziękuję, naprawdę dziękuję wszystkim moim rodakom glosującym na PO – dzięki wam cała Europa zobaczyła, że na czele rządu stoi idiotka, a Polska to kraj analfabetów politycznych. Brawo!

Wykop Skomentuj75
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale