289 obserwujących
1723 notki
14107k odsłon
  9129   0

Co jest właściwie grane w Polsce?

A teraz zmierzam do konkluzji – jaki jest plan GTW? To proste – wycofać HGW i wygrać wybory w Warszawie! Stąd ten niespodziewany atak na nią ze strony opozycji.
PiS na dziś nie ma dobrego kandydata na prezydenta Warszawy, natomiast PO może sięgnąć po kogoś bardziej zrównoważonego i o konotacjach konserwatywnych. Przykład? Służę uprzejmie, np. europoseł Saryusz-Wolski. Osoba wielce zasłużona, człowiek wyważony i daleki od lewackiego liberalizmu. Że on jest w europarlamencie itp.?  Ależ on już tam wszystko osiągnął, a prezydentura w Warszawie to świetna odskocznia do prezydentury Polski. I niewątpliwie PiS w Warszawie byłoby bardzo trudno wygrać z takim kandydatem, a takich osób PO ma kilka  na zapleczu.
Posłuchajcie Kasandry – wszystkie siły rzucono na ten front, od Wyborczej poczynając na Janie Śpiewaku kończąc. To jest wyścig z czasem, jeśli znajdą się szybko dowody wystarczające na przedstawienie zarzutów prokuratorskich HGW, to będzie można wstawić komisarza na stolicę i trochę sprawę odwlec, jeśli nie - mamy rezygnację, nowe wybory i przełamanie „zwycięskiego marszu” PIS. A twarde dowody raczej się nie znajdą, z powodów, o których wspomniałam wyżej.
Ze swej strony mogę tylko powiedzieć, że zrobiłam naprawdę wszystko, co się dało (i nie ja jedna), żeby uświadomić obecnej władzy wagę zmiany ustroju samorządowego, między innymi konieczność wzmocnienia roli rad gmin, wycofania się z wyborów powszechnych burmistrzów/prezydentów i likwidację sejmików wojewódzkich w obecnej postaci. Ostrzegałam , że to będzie mur, na który PiS prędzej czy później wpadnie. Dzisiaj mogę powiedzieć > a nie mówiłam? Tylko co z tego, żadna satysfakcja.....
PIS początkowo przymierzał się do działania w sprawie samorządów, jednak inne sprawy wypchnęły zagadnienie z tematów bieżących. Jest także oczywiste, że przy Rzeplińskim podchodzenie do poważnej zmiany w tym obszarze skutkowałoby interwencją co najmniej ONZ.  Niemniej efekt jest taki, jaki jest – załamanie wzrostu i planowany skok GTW na Warszawę. I nie mam dobrej rady w tej sytuacji, bowiem wytworzona dziura inwestycyjna skutecznie odsuwa w czasie także inne plany PiS, jak obniżenie wieku emerytalnego czy podwyżkę kwoty wolnej. Przed nami być może pierwszy, poważny kryzys i dlatego piszę -  żebyśmy się nie dawali wciągać w narzucaną narrację. Trzeba zwierać szeregi, żadnych rekonstrukcji rządu czy innych pomysłów,  żadnych głupich ruchów jak z Kurskim czy podwyżkami, idzie kolejna faza wojny, jak ktoś myślał, że problemy skończą się odejściem Rzeplińskiego, to był bardzo naiwny.
GTW się nie podda tak łatwo.
 

Lubię to! Skomentuj150 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale