42 obserwujących
251 notek
314k odsłon
1408 odsłon

Peter Green jeden z najlepszych gitarzystów na świecie, nie żyje

Mark Lenninham AP
Mark Lenninham AP
Wykop Skomentuj25

Legenda, fantastyczny bluesman, którego uwielbiałem dożył 73 lata.

Peter Green był angielskim wokalistą bluesowo-rockowym i gitarzystą. Jako współzałożyciel Fleetwood Mac, został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 1998 roku. Piosenki Greena, takie jak "Albatross", "Black Magic Woman", "Oh Well", "The Green Manalishi" i "Man of the World", pojawiły się na listach przebojów, a kilka z nich zostało zaadaptowanych przez różne muzykalia...

"Jeden z najbardziej wpływowych gitarzystów wszechczasów", tak mówią o nim najlepsi muzycy, krytycy muzyczni.

W mediach społecznościowych, fani i gwiazdy reagują na śmierć Petera Greena. Dexterous gitarzysta bluesowy, który prowadził pierwsze wcielenie Fleetwood Mac w karierze skróconej przez psychodeliczne leki i choroby psychiczne, zmarł w wieku 73 lat.

Kancelaria prawna reprezentująca jego rodzinę, Swan Turton, ogłosiła śmierć artysty w oświadczeniu w sobotę. Powiedziała ona, że zmarł "spokojnie we śnie" w ten weekend. Kolejne oświadczenie zostanie wydane w najbliższych dniach.

Wiele wpisow na Twittera, aby opowiedzieć swóje wspomnienia o Green i jego wpływu na fanow.

Geezer Butler, członek-założyciel Black Sabbath, tweeted czarno-biały obraz Green. "Przykro mi słyszeć o odejściu Petera Greena - jednego z wielkich. Spoczywaj w pokoju", napisał.

The Smiths' Johnny Marr zamieścił stare zdjęcie Greena grającego na gitarze i tweetował: "R.I.P Peter Green. Wyjątkowy artysta i znakomity gitarzysta."Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura