49 obserwujących
301 notek
393k odsłony
  757   0

Niezwykła epoka: Rozmowy między Václavem Havlem a Adamem Michnikiem

Internet
Internet


Pierwsza publikacja w formie książkowej historycznych rozmów porewolucyjnych pomiędzy aktywistycznym dramaturgiem i prezydentem Czech Vaclavem Havlem a polskim dziennikarzem Adamem Michnikiem.

Czeski dramaturg i dysydent Vaclav Havel po raz pierwszy spotkał się z polskim historykiem i dysydentem Adamem Michnikiem w 1978 roku na potajemnym spotkaniu na szczycie góry wzdłuż granicy polsko-czechosłowackiej. To pierwsze spotkanie dwóch niezwykłych myślicieli, którzy "spiskowali" demokrację i opracowali skuteczną pokojową strategię demontażu autorytarnych reżimów w Europie Środkowej i Wschodniej, zaowocowało przyjaźnią na całe życie i niezwykłym zestawem odważnych rozmów prowadzonych przez następne dwie porewolucyjne dekady.

Havel, prezydent Czechosłowacji, a później Republiki Czeskiej, oraz Michnik, redaktor naczelny największego dziennika w regionie, przedstawiają rzadkie spojrzenie na wyzwania, jakie pojawiły się po 1989 roku w związku z budowaniem nowych instytucji demokratycznych i nowych zwyczajów w kontekście coraz bardziej niepokojącej kultury politycznej. Z przerażeniem i humorem, w swoich fascynujących rozmowach zmagają się z zasadniczym pytaniem dotyczącym życia po rewolucji: Jak zachować ideały rewolucji w realnym świecie? Rozmowy Havla i Michnika, jednocześnie historycznie aktualne i politycznie uniwersalne, nigdy wcześniej nie zostały zebrane w jednym tomie w żadnym języku.

Zobacz galerię zdjęć:

Internet
Internet New school news Photo taken and owned by Dementi
Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale