52 obserwujących
446 notek
533k odsłony
  579   0

Czy salon24 może dalej tak egzystować?

The Associated Press
The Associated Press

kompendium8 kwietnia 2022, 13:47

@fisher

Powiem tak, Orban domagający się dowodów na to co stało się Buczy, w porównaniu z tym kochającym inaczej to szczyt ogłady i kultury i inteligencji . Natomiast kochający inaczej Macron jeno swą mordę drze wydalając ze swego otworu wydalniczego fekalie czyli ekskrementy bez żadnych dowodów.,

https://www.salon24.pl/newsroom/1219428,macron-o-morawieckim-jest-skrajnie-prawicowym-antysemita#comment-22558551


To tylko drobny przykład z ostatniej dyskusji o wypowiedzi prezydenta Francji Macrona dotyczącego premiera Mazowieckiego.

Dyskusja? Jeden ścieg chamskich wypowiedzi…

Polska i Francja spierają się o wojnę Rosji z Ukrainą.

Polska wezwała ambasadora Francji w związku z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Emmanuela Macrona, który nazwał premiera Polski "skrajnie prawicowym antysemitą" w ramach pączkującej waśni o wojnę Rosji z Ukrainą

Nie było jasne, kiedy ambasador Frederic Billet przybędzie do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Urzędnicy w Polsce winą za ostre słowa obarczyli gorączkę kampanii przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się w ten weekend we Francji.

Gorzka wymiana zdań między Macronem a premierem Polski Mateuszem Morawieckim wydaje się być niepożądanym pęknięciem na jedności Unii Europejskiej, ukształtowanej w obliczu oburzenia z powodu agresji Rosji na Ukrainę.

W wywiadzie opublikowanym w czwartek przez francuski dziennik "Le Parisien" Macron nazwał Morawieckiego "skrajnie prawicowym antysemitą, który zakazuje działalności osobom LGBT". Macron, który w niedzielnym głosowaniu ubiega się o drugą kadencję, stwierdził również, że Morawiecki próbuje pomóc francuskiej skrajnie prawicowej kandydatce na prezydenta Marine Le Pen.

Piotr Mueller, rzecznik prawicowego rządu RP, powiedział, że sugerowanie, iż Morawiecki miał cokolwiek wspólnego z antysemityzmem jest "kłamstwem" i obwinił Macrona o emocje związane z gorącą kampanią wyborczą.

Polacy są szczególnie wrażliwi na oskarżenia o antysemityzm ze względu na Holokaust, którego nazistowskie Niemcy dokonały w dużej mierze w Polsce. Większość europejskich Żydów mieszkała w Polsce przed II wojną światową, a miliony zginęły w obozach śmierci lub gettach zarządzanych przez niemieckie nazistowskie siły okupujące kraj podczas wojny.

Macron nie sprecyzował, do czego się odnosi, ale Morawiecki rozgniewał Izrael i wielu Żydów w 2018 r., gdy powiedział, że byli też "żydowscy sprawcy" Holokaustu. Rząd Morawieckiego wprowadził również ustawę, która penalizuje przypisywanie Polakom winy za zbrodnie Holokaustu popełnione przez Niemców. Inna ustawa wprowadzona przez ekipę Morawieckiego skutecznie zakazuje restytucji własności prywatnej, która należała do ofiar Holokaustu, a następnie została przejęta przez państwo.

Uwagi francuskiego przywódcy były odpowiedzią na ostrą krytykę Morawieckiego dotyczącą jego rozmów z przywódcą Rosji Władimirem Putinem w ramach wciąż daremnych wysiłków na rzecz zakończenia rozlewu krwi na Ukrainie. Morawiecki powiedział w poniedziałek, że nie powinno się prowadzić rozmów ze zbrodniarzami wojennymi, takimi jak przywódca nazistowskich Niemiec Adolf Hitler czy Związku Radzieckiego Józef Stalin.

ABC news

Cyt:

ludka5719 marca 2022, 07:15

Salon 24 coraz bardziej przypomina ściek. Odzywają się korzystając z anonimowości najbardziej odrażające z ludzkich cech.

Niedługo komentowanie tutaj będzie po prostu wstydem. Czytajac te wszystkie podłe komentarze i wyzwiska, automatycznie w człowieku uruchamia się podobna podłość i tym samym stajesz się podobny do komentujących w tak prymitywne i prostacki sposób.

To błędne koło

Tego rodzaju chamskie zachowanie, popisy do osób, które nie popierają pisowskich abonamentów, są dziesiątki. Obrażają tonem i stylem prowincjonalnego dorożkarza. Jednym słowem: dno…

Ponawiam pytanie z notek:

Czy jest możliwe zastopować większość tego typu wypowiedzi ludzi pochodzących z dna społecznego?

Jest oczywiście, że sama Administracja nie jest w stanie nad tym zapanować. Dobre wychowanie, dom rodzinny, szkoła, środowisko, wykształcenie. Takimi zasadami wypada się też kierować na ulicy wirtualnej, czyli w Internecie. To nie jest żadna cenzura, tylko mapa drogowa, pozwalająca korzystać z Internetu z większą korzyścią. Chamstwo przerywa porozumiewanie się i dlatego powinno być tępione. Celem Internetu jest zdobywanie wiedzy, wymiana poglądów i doświadczeń, szybka komunikacja między ludźmi. Chamstwo nie ma tu nic do szukania, bo jego celem jest zniszczenie a nie nawiązanie komunikacji. Cenzury tu nie trzeba, wystarczy aktywna moderacja i solidarność tych użytkowników, którzy chama pogonią, bo im usiłuje przeszkodzić.

Jakie jest Wasze stanowisko?


Lubię to! Skomentuj107 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale