52 obserwujących
422 notki
519k odsłon
  205   0

Bono i the Edge z U2 występują dziś w kijowskim metrze

YouTube
YouTube

8 maja 2022 r., stacja metra Chreszczatyk, Kijów, Ukraina. Legendarni Bono i Edge z zespołu rockowego "U2" wraz z Tarasem Topolejem (zespół rockowy "Antitelya") dali koncert na żywo w kijowskim metrze na stacji metra Chreszczatyk. To jest fantastyczne! Ukraina zwycięży!

 - Frontman irlandzkiej grupy rockowej U2 Bono i jego kolega z zespołu The Edge zagrali w niedzielę 40-minutowy koncert na stacji metra w stolicy Ukrainy, Kijowie, i wyrazili uznanie dla Ukraińców walczących o wolność od Rosji.


"Wasz prezydent przewodzi teraz światu w sprawie wolności (...). Naród ukraiński walczy nie tylko o waszą wolność, walczycie dla nas wszystkich, którzy kochamy wolność" - powiedział Bono do 100 osób zgromadzonych na stacji metra Chreszczatyk. Miał na myśli prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego.


Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego, naciskając na Kijów, po czym wycofała swoje siły z okolic stolicy pod koniec marca, by skoncentrować swoją siłę ognia na wschodniej Ukrainie.


Rosja, która nazywa swoje działania na Ukrainie "specjalną operacją wojskową", nadal przeprowadza ataki rakietowe na terenie Ukrainy. Do Kijowa wróciło jednak trochę życia, mimo że regularnie rozbrzmiewają syreny przeciwlotnicze.


Podczas swojego występu Bono w przerwach między piosenkami przywoływał tłum do porządku.


https://www.facebook.com/SlawomirSierakowski1979/videos/371605611564097Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura