55 obserwujących
518 notek
586k odsłon
  356   0

1 lipiec, Dzień Kanady. Jak w Vancouver potrafimy wspólnie się bawić…Cz.I

4 + 6 + grandpa
4 + 6 + grandpa

Dzień Kanady został stworzony w 1982 roku, aby zastąpić Dzień Dominacji, który świętował Konfederację i związek Kanady z Imperium Brytyjskim i projektem imperialnym. Carleton powiedział, że święta narodowe są okazją do ciągłego definiowania, kim chcemy być jako Kanadyjczycy i nie muszą być statyczne.

Parady, koncerty na świeżym powietrzu, grille, fajerwerki, festiwale, pokazy flag i noszenie biało-czerwonych - narodowych barw Kanady, to popularne sposoby świętowania tego dnia (lub weekendu). Jest to również dzień ceremonii nadania obywatelstwa dla najnowszych obywateli kraju.

W wielu kanadyjskich miastach, miasteczkach i wsiach organizowane są parady i machanie flagą. Kanadyjscy oficerowie pasują się w swoich mundurach i wykonują muzyczne przejażdżki i musztry. Fajerwerki, sport, muzyka, programy taneczne są organizowane i ludzie cieszą się w pełni.

Jak co roku wybraliśmy się rodzinnie w kilka ulubionych miejsc, - tym bardziej, że Dzień Kanady 1 lipiec wypadł w piątek – wiec, 3 dniowy long weekend. Wszystkie zdjęcia i video wykonałem samodzielnie. Niestety, pech. Bateria zakończyła żywot i nie mogłem użyć mikrofonu. Jakość dźwięku kiepska, ale przecież nie o to chodzi. Chodzi o pokazanie naturalnie bawiących się ludzi. Z 200 zdjęć specjalnie wybrałem kilka kanadyjskich narodowości, aby pokazać, że można wspólnie żyć pod jednym dachem, bez zbytecznych, etnicznych problemów.

Aparat: Fuji100T

P.S.

CD nastąpi, brak możliwości załączenia większej ilości zdjęć.


Zobacz galerię zdjęć:

Eternity
Eternity Eternity Eternity Eternity Prom na Alaske Eternity Czy pan mi moze zrobić zdjecie? Eternity Eternity +4 zdjęcia +5 zdjęć
Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura