42 obserwujących
205 notek
264k odsłony
1355 odsłon

CD1: American Marines na Ukrainie. Czy Polacy zwariowali…

Wykop Skomentuj60

  

Dosłownie, kilka tygodni temu, po rozpoczęciu regularnego, wzajemnego zabijania sie w Kijowie napisałem m.in.

 

Trzeba spaść z łóżka na podłogę – na główkę – żeby pomyśleć, że prezydent amerykański zrobi coś więcej w sprawie Ukrainy. Od tego są przyjaciele Ukrainy, a już najbardziej godni tej roli to Polacy.

 

W dalszej części, kiedy lokalne spece zaczęły pisać bzdety o tchórzliwości amerykańskiego prezydenta Baraka Obamy, zacytowałem wypowiedzi głównych działaczy partii republikańskiej:

 Otóż właśnie republikanie w m.in. osobach Mitcha McConnella, Johna Cornyna, Johna Boehnera, Erica Cantora wypowiadają się przeciwko jakiejkolwiek interwencji przed konkretnymi ustaleniami, z kim społeczność międzynarodowa ma rozmawiać? Tego rodzaju, - podstawowe, ale ważne ustalenia - muszą mieć swoje praktyczne odniesienie. Krótko mówiąc, Amerykanie pytają, z kim do cholery mamy rozmawiać? Nie będziemy się wtrącać w wasze polityczno - personalne awantury.

 W następnej notce na ten sam temat zaczęto zbijać moje argumenty, bo przecież jest nowy rząd ukraiński, są odtąd  nowi uczciwie wybrani ludzie. Faktycznie, wczoraj wieczorem oglądałem ostatnie wiadomości na Aljazeera i CNN, z których wyraźnie wynika, że nie tylko American Marines nie będzie oddawało życia za swoja ojczyznę, ale ludzie odpowiedzialni za kraj, oddają cześć swojego przepięknego terytorium, bez jednego wystrzału. Cyt:

 

 Prezydent Ukrainy deklaruje, że nie będzie umierać za Krym:

Ukraińska armia nie będzie interweniowała na Krymie, by zapobiec aneksji półwyspu przez Rosję - powiedział w wywiadzie dla francuskiej agencji AFP pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow, który jest zarazem przewodniczącym ukraińskiego parlamentu.

 

Kończąc, coś, co miało dotyczyć nas, Polaków, pomagających Ukraińcom. Może ktoś coś słyszał? Ktoś oddal życie stając w obronie bezbronnych kobiet i dzieci? Polscy właściciele przedsiębiorstw, zwykli ludzie zatrudniający sprzątaczki, pomoce do domu i dzieci zaczęły płacić pensje jak człowiekowi, a nie poniewierać nim jak czymś niższym? Traktować jak śmiecia?

 

To mnie ciekawi, ta zwykła ludzka Solidarność. 

[fot: Reporter Poland]

 Polski pan nie taki zły, "ukraiński robot" zaciska zęby i haruje.Łatwiej jest przetrwać brzydkim kobietom


Cyt:

- Mój pan powtarzał mi: jakbyś była sprytna, to nie musiałabyś tak ciężko zasuwać -opowiada młoda Ukrainka, od lat pracująca w Polsce na czarno jako pomoc domowa. Zaciskała zęby i udawała, że nie słyszy aluzji. Niektóre dostają oferty pakietowe od Polaków: będziesz sprzątać, gotować i spać ze mną. Mężczyźni najczęściej harują na budowach śpiąc w garażach i szopach. Nierzadko po miesiącu lub dwóch słysząspadajcie i nie dostają wypłaty. Mimo to przyjeżdżają ich setki tysięcy. Nie dlatego, że nie przeszkadza im praca za gorsze niż dla Polaków stawki, poniżające kwatery w garażach czy szopach. - Musimy utrzymać swoje rodziny - tłumaczą i często zapewniają: akurat mój pan, wcale nie jest taki zły.


http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/polski-pan-nie-taki-zly-ukrainski-robot-zaciska-zeby-i-haruje-latwiej-jest-przetrwac-brzydkim-kobietom,0,1118432.html

 

 

 
 
 

 


 

 

Wykop Skomentuj60
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale