50 obserwujących
512 notek
436k odsłon
138 odsłon

Wszyscy dziś pracujemy na płaszcz dla prezesa

Bogusław Radziwiłł za Encyklopedia Internautica (Interia)
Bogusław Radziwiłł za Encyklopedia Internautica (Interia)
Wykop Skomentuj8

Dla pisowców Rzeczpospolita to tylko postaw czerwonego sukna, za które ciągną Moskale, Niemcy, eurokraci i kto żyw naokoło. A pisowcy umyślili sobie, że z tego sukna musi się im tyle zostać w ręku, aby na płaszcz dla prezesa wystarczyło. Cała reszta furda i niech sobie bierze co kto chce - dlatego nic im nie przeszkadza niszczenie państwa, instytucji, dojenie spółek przez krewnych i totumfackich ministrów i zaufanych, marnotrawienie publicznych środków, brak myślenia o przyszłości... Polska to dla zwolenników PiS tylko taki podest który ma wywyższyć nad lokalnych "wrogów" ich wodza a przez to - czysto metaforycznie - ich samych.

A co się z tą Polską potem stanie to już ich zupełnie nie obchodzi bo stracili już wszystkie moralne hamulce.


No ale niestety takich ludzi jak dzisiejsi fanatyczni zwolennicy prezesa Kaczyńskiego nigdy w trudnych chwilach w tym kraju nie brakowało. Czy to w dawnej Rzeczypospolitej, czy pod zaborami, czy w Międzywojniu i komunie - zawsze był jakiś kacyk pragnący korony albo chociaż książęcego płaszcza i zawsze miał wokół siebie rój klientów i wyznawców ślepych na zasady, moralność, prawo czy dobro innych ludzi... mam tylko niewielką nadzieję że tym razem historia powtarza się jednak już jako farsa.Pozdr.

ps. źródło ilustracji: https://encyklopedia.interia.pl/slownik-bohaterow-literackich/news-radziwill-boguslaw,nId,2239485

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale