Impresje Ignoranta
Mądrość to nie wiedza, Proszę Pań i Panów! Znam głupich profesorów Jak i mądrych furmanów!
1 obserwujący
39 notek
9431 odsłon
  90   1

D Day!

Siedemdziesiąta siódma rocznica lądowania w Normandii! Największej morskiej operacji desatnowej w historii świata! Pamiętają u nas nieliczni, zbyt wiele lat minęło, a i na stytuację okupowanej Polski, inwazja wpływu nie miała.

Nowy pohitlerowski porządek świata nie był co prawda jeszcze do końca ustalony, ale Stalin bił Niemca od wschodu i rozpędzał się w kierunku Berlina, politykę faktów dokonanych odczuwała już boleśnie Polska.

Naiwny i schorowany Roosevelt, dawał się okrutnie ogrywać Stalinowi! Opleciony siecią doradców - sowieckich agentów, zdominowany przez żonę Eleonorę, był bezwolną mimozą.  Apogeum to Konfrencja w Jałcie, gdzie Prezydent i jego świta byli dzień i noc inwigilowanie przez agentów GRU. Stalin znał wszystkie plany negocjacyjne Prezydenta. Wśród wielu bezmyślnych ustępstw i okrutnych zaniechań, bez cienia skrupułów na ołtarzu ofiarnym położono Polskę! 

Franklin D. Roosevelt, świętość amerykańska, twórca New Dealu, Noe który wyporwadził Naród z Domu Niewoli Wielkiego Kryzysu, był dla dwudziestowiecznego świata najgorszym z możliwych przywódców! Za bezdurno, oddał pół Europy Stalinowi! Pamiętajmy, że wtedy Sowiet nie dysponował jeszcze bombą atomową i twarde negocjacje były możliwe. No cóż stało się i żelazna kurtyna zapadła!

Puenta, ano taka, że obecny lokator Białego Domu w swej "wersji chorobowej" badzo przypomina Franklina D., bezwolny i schorowany starzec! Dokąd zaprowadzi świat?!

Szczęściem od Boga, Sovietia Putina i sam Putin (dzięki błędom gospodarczym) chylą się ku upadkowi! Więc może nie będzie tak źle! 

Hm, pożywiom, uwidim! 

http://wybrzeze24.pl/gazeta-gdanska-felietony-i-komentarze/posterunek-straszyn-biden-klientem-kremla

PS. Przy okazji dobry tekst o "wdzięczności" naszych sojuszników, w polityce sentymentów "ni ma"! 

https://tygodnik.tvp.pl/54156156/jak-nas-zdradzili-nasi-byli-alianci-z-czasow-drugiej-apokalipsy-churchill-glosno-oburzal-sie-na-nie-wpuszczenie-polskich-zolnierzy-na-defilade-zwyciestwa-w-londynie-w-1946-roku-ale-wczesniej-razem-ze-stalinem-pokpiwal-z-polakow

  

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka