Impresje Ignoranta
Mądrość to nie wiedza, Proszę Pań i Panów! Znam głupich profesorów Jak i mądrych furmanów!
1 obserwujący
121 notek
19k odsłon
  105   1

Lekomedia!!!

Powtarzam się, ale z konieczności! Zamilczeć nie sposób, bo niecny proceder nasila się z każdym dniem z każdą godziną programu telewizyjnego! Z ekranów stacji wszelkiej maści szaleją niczym pandemiczna zaraza reklamy leków i "suplementów". Rozumiem, pieniądz non olet, ale w dobie coraz grubszych portfeli firm farmaceutycznych napęczniałych od covidka, obłędne reklamowanie piguł, nasiliło się niczym zaraza czarnej ospy i szaleje bez jakiejkolwiek kontroli!  To tsunami atakuje najmniej odpornych widzów, a więc ludzi starszych, szcególnie wyczulonych na punkcie swego coraz bardziej szwankującego zdrowia. Najczęściej bezkrytycznie "łykających" cudowne nowości! Farmaceutyczne harpie żerują na strachu i cynicznie propagują "cud mikstury" na dolegliwości wszelkiej maści. Czy naiwny, zchorowany emeryt nie wyda ostatniego "wdowiego" grosza na zakup fantasmagorii nieśmiertelności? Jasne że tak postąpi większość! Najgorsze w tym, że reklamowane "specyfiki"mają swe po stokroć tańsze i równie skuteczne odpowiedniki, ale kit wciskać trzeba, bo tylko forsa liczy się! 

W naszym kraju skutecznie wyrugowano reklamy tytoniu i alkoholi, wszak to używki niebezpieczne dla życia i zdrowia! A ja się pytam, czy szał pigularskich reklam nie jest równie niebezpieczny, bo atakuje najsłabszą część naszego społeczeństwa, pazernie wyciągając rękę po ich bieda grosze?!

Czy jest szansa aby powiedzieć NIE i skutecznie zakazać reklamowania leków w mediach?! To walka z wiatrakami, oni z każdym "covidowym" dniem rosną w siłę! Forsa jaka spływa do mediów za sprawą "farmareklam" jest tak ogromna, że nikt przy zdrowych zmysłach, tego szaleństwa nie odważy się zatrzymać! Jednak krzyczeć trzeba, STOP! Hm, może jednak ktoś usłyszy?!

Druga jakże istotna kwestia! Tzw. "protesty" personelu medycznego, karetki z napisami "PROTEST", pielęgniarki żądające podwyżek! Czy ja żyję w jakimś innym świecie? Wszak w dobie "pandemii szaleńswa covidowego" te grupy zawodowe zarabiają coraz więcej za sprawą lawinowo rosnących dodatków! A covid obłęd prędko się nie skończy, więc perspektywa fruktów zapeniona! Czy oni naprawdę wstydu nie mają?!

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale