50 obserwujących
295 notek
524k odsłony
  811   0

PO też oskarżała Adamowicza, więc hejtują centroprawicę i media źli lub głupcy!

Politycy PO też oskarżali Adamowicza, więc hejtują centroprawicę i media publiczne źli ludzie lub kompletni głupcy! Platforma robi z Adamowicza świętego. A jeszcze 4 miesiące temu widziała go… za kratkami! Żałoby, demonstracje, wielkie słowa - tak wygląda celebra śmierci Pawła Adamowicza w wykonaniu polityków Platformy. A jeszcze cztery miesiące temu ci sami ludzi sugerowali, że miał pieniądze z niejasnych źródeł i widzieli nie na liście świeckich świętych, tylko… za kratkami. W krytyce Adamowicza celował jego konkurent w walce o stołek w Gdańsku, czyli Jarosław Wałęsa. – Istnieje zagrożenie, że Adamowicz trafi do więzienia - mówił jeszcze we wrześniu 2018 roku Jarosław Wałęsa dla „Dziennika Gazety Prawnej”. - To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp. Nie jestem jego adwokatem - podkreślał.- Nawet na chłopski rozum nie trzeba się długo zastanawiać, czy ktoś, kto ma akcje firmy deweloperskiej i jednocześnie zarządza miastem, w którym ten podmiot dużo buduje, dopuszcza się konfliktu interesów, czy nie? Jeśli prezydent podejmuje decyzje administracyjne, które mają wpływ na rozwój i zyski jakiejś spółki, a jednocześnie ma akcje tej spółki, to jest to konflikt interesów - kontynuował wątek Wałęsa. Wałęsa przedstawiał Adamowicza jako szefa sitwy, który żyje pochlebstwami. – Wielu osobom w świecie biznesu, w spółkach miejskich zależy na tym, żeby prezydentem nadal był Adamowicz, żeby nic się nie zmieniło. On jest otoczony ludźmi, którzy mu przytakują, którzy mówią, że jest najlepszy, najmądrzejszy. Oni wszyscy są zależni od tego, żeby on trwał na urzędzie, więc wmawiają mu, że jest mężem opatrznościowym, który musi wygrać i wszystkich uratować. On nie ocenia rzeczywistości realnie – dodawał na łamach „DGP” Jarosław Wałęsa. Oczywiście główną przyczyną nienawiści PO do Adamowicza było to, że prezydent Gdańska postawił się jej i nie ustąpił miejsca Wałęsie. Oskarżano go za to o rozbijactwo i nielojalność. Fakt, że krytyka Adamowicza płynęła z tak różnych stron jest przesłanką, że ta krytyka to prawda. Śledztwa dotyczące Adamowicza też zapewne były prowadzone nie bez powodu.
https://nczas.com/2019/01/17/ale-wpadka-platforma-robi-z-adamowicza-swietego-a-jeszcze-4-miesiace-temu-widziala-go-za-kratkami/
https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2186986,Jaroslaw-Walesa-niech-Pawel-Adamowicz-tlumaczy-sie-z-walizki-z-pieniedzmi?fbclid=IwAR01QLTdPvEgG3wOLFkuWY1Jv3d5j9sx0bnj4bVgQi3ck-H4y2jELtWP_bk
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1108014,schetyna-o-adamowiczu-niemozliwe-by-byl-kandydatem-po-na-prezydenta-gdanska.html

Donald Tusk po zabójstwie człowieka Prawa i Sprawiedliwości ś.p. Marka Rosiaka mówił, że czuje niesmak, że Jarosław Kaczyński wykorzystuje jego śmierć do celów politycznych - warto przytoczyć te słowa politykom opozycji i dziennikarzom, którzy mówiąc, że mord na Adamowiczu był polityczny robią dokładnie to co krytykował wtedy Tusk.
https://niezlomni.com/smierc-marka-rosiaka-i-pawla-adamowicza-internauci-zestawili-komentarze-wyborczej-i-donalda-tuska-foto-wideo/

Pojawiają się opinie, że PO i PiS równo są winne brutalizacji języka, obie strony wzywają do stosowania przemocy - jest to opinia krzywdząca dla Prawa i Sprawiedliwości co łatwo udowodnić. Przytoczmy wypowiedzi padające z obu stron. Bronisław Komorowski mówił o waleniu dechą w łeb, Radek Sikorski o dożynaniu watahy, Lech Wałęsa o wyskakiwaniu demokratycznie wybranych rządzących przez okna (nie dobrowolnym), Donald Tusk ostrzegał „wyginiecie jak dinozaury” (trudno wyobrazić sobie takie wydarzenie w przyrodzie, które spowodowałoby śmierć tylko ludzi związanych z PiS), Grzegorz Schetyna mówił o tym, żeby "strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę" (porównywanie przeciwników do insektów było stosowane w III Rzeszy), były szef TK Jerzy Stępień mówił, że w tej chwili „liczy się tylko goła siła. Fizyczna” (można to uznać za nawoływanie do zamieszek lub niedemokratycznego przewrotu). Poseł i przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann powiedział o politykach PiS: „Na nich trzeba bejsbola!” Zaś Janusz Palikot gdy był w PO stwierdził: „Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie”. Są opinie, że były też ostre słowa z drugiej strony np. poseł Dominik Tarczyński wyzywał Lecha Wałęsę "na solo" - tyle, że chodziło o pojedynek, a nie pobicie i była to reakcja na słowa Wałęsy „wytniemy was, z korzeniami wyrwiemy od sołtysa do ministra”. Pełna odpowiedź Tarczyńskiego brzmiała: „Bolek mówi przez media do posła na sejm RP, że "wyrwie mnie z korzeniami". Zapraszam Cię na solo bydlaku!” Co więcej poseł Tarczyński przeprosił Wałęsę, czego żaden z polityków PO nie zrobił. Zwraca się też uwagę na wypowiedź byłej radnej PiS Anny Kołakowskiej o posłance PO Agnieszce Pomaskiej, że "trzeba to coś złapać i ogolić na łyso". Tyle, że była to reakcja na podarcie przez poseł Pomaskę uchwały o suwerenności Polski - od dawna za występowanie przeciw suwerenności swojej Ojczyzny karano minimum ogoleniem, więc poseł Pomaska nie jest bez winy. Zaś określenia typu idiota, złodziej, kanalia, morda dotyczyły złych ludzi i tych chcących stosować przemoc, a nie wszystkich spoza PiS. To są mocne określenia, ale nie wzywają do przemocy, a wymienione słowa ludzi związanych z PO wzywają. Jeśli zatem nawet założyć, że jakieś wypowiedzi doprowadziły do zabójstwa Adamowicza, to właśnie te, a nie te polityków centroprawicy.
https://wpolityce.pl/media/429522-gw-i-kurski-feruja-wyroki-a-co-pisali-po-smierci-rosiaka
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/bitwa-o-walese-tarczynski-wyzywa-na-solowe-lisa-leszczu-aa-SKMQ-VrsE-FVoJ.html
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/tarczynski-przeprosil-walese-aa-eE9N-WJ7n-yA14.html
https://wpolityce.pl/polityka/334012-skandaliczny-poziom-dyskusji-posla-po-neumann-w-tvn24-o-politykach-pis-na-nich-trzeba-bejsbola

Adamowicz został pochowany w Bazylice Mariackiej. Wyobrażacie sobie aby prawicowi politycy wyśmiewali taki pomysł, robili awanturę wokół pogrzebu, a potem aby dzicz blokowała rodzinie Adamowicza dojście do grobu? A pamiętacie co lewacy robili na Wawelu? Dwa różne światy.
https://twitter.com/DominikKucinsk/status/1085603386446225408

Dzisiaj Platforma w zadumie i szacunku pali Światełko Pamięci dla Pawła Adamowicza a tak Platforma szanowała zadumę i pamięć o tragicznie zmarłym Prezydencie Polski Lechu Kaczyńskim i 95 ofiarach które zginęły w katastrofie samolotu TU 154 pod Smoleńskiem. Chciała zgasić Pamięć Narodu sprzątając palące się znicze – to był akt barbarzyństwa:
https://twitter.com/AndrzejOlkiewi/status/1084951551553273856

Julia Wyszyńska ze sceny w Teatrze Powszechnym, mówi o namawianiu publiczności do ZBIERANIA PIENIĘDZY dla PŁATNEGO MORDECY , aby ZAMORDOWAŁ prezesa Jarosława Kaczyńskiego . Po zamordowaniu Adamowicza 13 stycznia przestała nawoływać do zbrodni? Tak! Na jak długo?
https://niezalezna.pl/254702-aktorka-klatwy-przerwala-spektakl-bez-fragmentu-o-zbiorce-na-platnego-morderce
https://twitter.com/pikus_pol/status/1085562153095122945

Kiedy zginął prezydent #Gdansk #Adamowicz my zwolennicy prawicy, choć się z nim nie zgadzaliśmy, uważaliśmy za kiepskiego prezydenta, uwikłanego w kłopoty z prawem i własnym majątkiem, pochylamy głowy i modlimy się za spokój Jego duszy. Kiedy zginął ŚP Lech #Kaczynski polityk PO prezentował krzyż z puszkami po piwie „Lech”. Jak to sobie przypominam to nawet nie wiem jak to nazwać?
https://twitter.com/Kluszyn_1610/status/1085614499086913541

Hasło na demonstracji lewicy przeciw modlącym się ludziom pod Pałacem Prezydenckim: „PRECZ Z KRZYŻAMI NA STOS Z MOCHERAMI” - do obejrzenia na filmiku pod poniższym linkiem. Czy słyszeliście wtedy oburzenie większości mediów, bo ja nie pamiętam?
https://twitter.com/janek_W1/status/1085610827481337856

Warto przypomnieć okrutny HEJT po śmierci poseł Jolanty Szczypińskiej. Okropne komentarze po śmierci Jolanty Szczypińskiej, która była jedną z twarzy Prawa i Sprawiedliwości, pojawiły się na Facebooku. A konkretnie na forum grupy o nazwie "Jestem gorszego sortu" (które to słowa Jarosława Kaczyńskiego nie dotyczyły tych internautów, a jedynie niesłusznie donoszących na Polskę do Brukseli - niestety media zmanipulowały tę wypowiedź co ma bardzo złe skutki). Internauci należący do grupy nie przebierali w słowach, w paskudny sposób komentując śmierć Szczypińskiej. Przeczytać można było m.in. takie słowa:- Jarka proszę zabrać do  towarzystwa- Jednego PiSiora mniej- a co tu pisać? pisiorzyca jak każdy inny pisior... bez żalu- to teraz czas na pomniki dla wybitnej pisiary.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/okrutny-hejt-po-smierci-jolanty-szczypinskiej-aa-n66Q-vPu2-vLLe.html

W obecnej sytuacji bardzo boję się o Barbarę Pielę, która za satyryczny filmik o Owsiaku jest strasznie hejtowana przez niego - szef WOŚP chyba nie ma serca. A co jeśli ktoś jej zrobi krzywdę?  Tu o tym hejcie: Wzmożony hejt i groźby śmierci pod adresem autorki "Plastusiów" po słowach Owsiaka. Piela: "Róbta co chceta!" zbiera żniwo. Nie ustają ataki na autorkę „Plastusiów” Barbarę Pielę. To m.in. ją szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdążył już obwinić o tragedię, do której doszło w Gdańsku podczas finałowego koncertu WOŚP. Przypomnijmy, że na konferencji prasowej Owsiak - odnosząc się do ataku na Pawła Adamowicza - powiedział, że „plastelinowy świat stworzony przez TVP i p. Barbarę Pielę to jest właśnie świat, który budzi tę nienawiść”. Barbara Piela poinformowała na Twitterze, że Owsiak publicznie nawołuje do nienawiści chociażby w jej kierunku i nikt na to nie reaguje. „NIKT nie chce ruszyć tego guru w PUBLICZNY sposób nawołującego do nienawiści. "Róbta co chceta!" zbiera żniwo, ale winna tej starszej tragedii jestem oczywiście ja i dalej się mnie zalewa podobnymi groźbami. Już mnie nawet namierzyli - ale kogo to obchodzi?”— napisała Piela. Dołączyła również screeny komentarzy z mediów społecznościowych, których autorzy posuwają się nawet do grożenia jej śmiercią. W momencie, kiedy tyle osób ma usta pełne frazesów o tolerancji i walce z mową nienawiści, ci sami atakują niewinną kobietę i grożą jej śmiercią. To przekroczenie wszelkich granic przyzwoitości.
https://wpolityce.pl/polityka/429475-hejt-i-grozby-smierci-pod-adresem-autorki-plastusiow

Filip Stankiewicz

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka