Fizyka Smoleńska
Piszę o rzeczach pięknych: fizyce, lotnictwie, wszechświecie i superkomputerach. Ale i o smutnych: wyjaśniam katastrofę smoleńską, odsłaniam manipulacje oszustów politycznych i nieuków, i ich pseudonaukę o nazwie "fizyka smoleńska". (Fot.: Zlot EAA)
109 obserwujących
78 notek
863k odsłony
1507 odsłon

63. Najlepszy program TV o Smoleńsku + napisy angielskie

Wykop Skomentuj55

Jak kiedyś mówiłem, powstała w TVN24 wersja programu red. P. Świerczka "Siła Faktów" o katastrofie smoleńskiej z tłumaczeniem angielskim (teraz już nie w postaci osobnego tekstu, a filmu Power of Facts z napisami). Mogę ją pokazać, ponieważ uczestniczyłem w tłumaczeniu ścieżki audio (czyli w tworzeniu transkryptu :-).

http://planets.utsc.utoronto.ca/~pawel/pix/Power_of_Facts+sub_.mp4

Dzięki tej wersji językowej nasi przyjaciele, znajomi, a także zagraniczni eksperci lotniczy, mogą dowiedzieć się wiele o statusie dochodzenia w sprawie katastrofy sprzed prawie dziesięciu lat.

W chwili obecnej nie ma na świecie eksperta lotniczego z doświadczeniem w badaniu wypadków lotniczych (ani polskiego ani zagranicznego), który uznaje teorie zamachowe, ani też naturalnie jakieś inne chore wersje typu pozorowania wypadku. Owszem, był pewien zagraniczny pan pokazywany na posiedzeniach nielegalnej "podkomisji". Dziś już przyznaje on, że był stawiany przed kamerą znienacka i manipulowany, w żadne zamachy nie wierzy. Inni, którzy zechcą kiedyś zainteresować się katastrofą (często niestety nadal spotykanego rodzaju CFIT), będą zawsze mogli liczyć na moją pomoc w dotarciu do źródeł faktograficznych i powyższego filmu.


PS. Trzymajcie kciuki za pomyślne wiatry w czasie naszej tegorocznej odysei powietrznej nad niezmierzonymi przestrzeniami Ameryki. Odyseja 2017 i wyprawa 2018 są dostępne na youtube: https://www.youtube.com/watch?time_continue=57&v=Lvk4f10SxeU ,   oraz  https://www.youtube.com/watch?v=snHqayF6bvk ,
Zobacz galerię zdjęć:

TVN24 "Power of Facts" TVN24 "Power of Facts" demotywator TVN24 "Power of Facts" TVN24 "Power of Facts" +2 zdjęcia +3 zdjęcia
Wykop Skomentuj55
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka