30 obserwujących
1748 notek
1185k odsłon
1400 odsłon

WOŚP – bolesne zwątpienia katolika

Wykop Skomentuj70

image

Niedzielny 28 finał WOŚP jest już za nami i jak co roku zachwyca społecznym poparciem tego szlachetnego przedsięwzięcia dobroci, ofiarności i masowego zaangażowania młodzieży w tej akcji. 

Skąd więc ten smutny tytuł?  Ano stąd, że katolickie państwo polskie z aktualnymi władzami i poparciem biskupów odcięło się od największej na świecie dobroczynnej akcji społecznej na rzecz leczniczej /medycznej/ pomocy najsłabszym Polakom od niemowląt po starców w sytuacji państwa niewydolnego w tej materii.  

W 28 letniej kampanii niesienia pomocy ludziom  słabym WOŚP zasiliła polską służbę zdrowia kwotą ponad miliard złotych przekazanych polskiej ochronie zdrowia z efektem uratowania życia wielu chorym w tym noworodkom.  

Najzacieklej przeciw tej akcji występuje „katolicki głos w twoim domu” czyli ośrodek medialny o. T. Rydzyka w Toruniu. W widocznej polskiej „znieczulicy”, oraz wzajemnej politycznej do siebie wrogości Polaków /katolików/ - zwolenników i przeciwników  obecnej władzy /norma demokratyczna/ - polscy pasterze naszego Kościoła nie skorzystali z narodowej lekcji społecznej koncyliacji i dobroczynności wobec siebie ludzi, aby ten przykład wykorzystać w homiliach i kazaniach jako edukacyjny czynnik dowodu, że my Polacy posiadamy potencjał chrześcijańskiego solidaryzmu zdolnego odciąć się od propagandy nienawiści płynącej z wielu ośrodków medialnych służących polityce rządzących w grzesznej pogardzie dla społecznego konsensusu, którego twórcą może i powinien być KK. 

Z komunikatów polskich ośrodków katolickich i obecnych władz państwowych płyną sygnały lekceważące /czy wręcz potępiające/ twórcę Orkiestry Jurka Owsiaka z absurdalnym uzasadnieniem, że jest ateistą a nie  katolikiem.  

Taka ocena ewidentnej dobroci i wzorcowej wręcz solidarności społecznej  jest /mówię poważnie/ antychrześcijańska jakże daleka od biblijnego przykłady Samarytanina. 

A wracając do tytułu „bolesne zwątpienie” dotyczy wyzywająco demonstrowanej niechęci /czasem wrogości/ do Owsiaka ze strony ludzi obnoszących się na co dzień swoją katolickością i społeczną nauką Kościoła, a praktykującą zwykłą w pełni antychrześcijańską nienawiść. 

Na szczęście praktyka WOŚP i ofiarność jej wolontariuszy osłabia owe zwątpienie i daje nadzieję na zgodę społeczną i jedność katolicką w duchu ewangelicznego pokoju i pojednania.  

Zgoda buduje! 

Wykop Skomentuj70
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo