35 obserwujących
1905 notek
1287k odsłon
  931   0

W obliczu nieuniknionego czas na wybaczanie

Media donoszą o pogarszającym się zdrowiu Lecha Wałęsy /77 lat/ i Jarosława Kaczyńskiego /72 lata/.

*www. Lech Wałęsa w szpitalu. Operacja i walka o życie! (msn.com)

*www. Kaczyńskiego czeka poważna operacja! NFZ odwołuje zabiegi i leczenie - Planeta

Obaj politycy są mocno skłóceni i nie ukrywają wzajemnej do siebie niechęci demonstrowanej przy każdej nadarzającej się okazji. Obaj też mocno demonstrują swoją katolicką religijność, której jedną z naczelnych zasad jest przebaczanie.

* www. Bez przebaczenia nie ma zbawienia! (deon.pl)

* www. Bez przebaczenia nie ma modlitwy (deon.pl)

Doświadczenie ludzkości wskazuje na konfliktowość ludzkich relacji i konieczność rozwiązywania tych węzłów, również (albo przede wszystkim) przez umiejętność przebaczenia. Zamiast rozgoryczenia z powodu czegoś, czego nie możemy usunąć ze świata raz na zawsze, chrześcijanie mają inną możliwość tworzenia i osiągania pokoju: przez przebaczenie /…/”

*www. 04_Lekan.pdf

W świetle powyższego powinniśmy się spodziewać /katolicy/, że w obliczu poważnej choroby skonfliktowani „bracia w wierze” (Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński) przebaczą sobie wzajemne winy i pogodzeni z sumieniem wymażą „zgorszenie grzechem nienawiści”, by dać wyraz wiary i dobry przykład Polakom - katolikom.

Piszę o tym dlatego, że obecny obóz rządzący nadmiernie epatuję Polaków swoim przywiązaniem do KK i wiary katolickiej wyzywająco pokazową demonstracją uczestniczenia w uroczystościach religijnych i rocznicowych Radia Maryja i nadmierną gorliwością obrony Kościoła przed wyimaginowanymi profanacjami katolickich symboli religijnych.

Nie widać też chętnych biskupów czy prezbiterów do roli pośredników takiego pojednania.

Szanowni liderzy polskiego katolickiego Ludu Bożego przekażcie sobie nareszcie wzajemnie prawdziwy ZNAK POKOJU!

Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka