35 obserwujących
1962 notki
1312k odsłon
  194   0

Różne prokuratury różne światy

To jest desperacki krok min. Ziobry, który na mocy tych przepisów odwołał przed końcem kadencji ponad 150 prezesów sądów.

Co będzie kiedy wszyscy oni pójdą ze skargą do ETPCz?

Jest to bardzo prawdopodobne, bo popiera ich polski RPO /rzecznik praw obywatelskich/ prof. Marcin Wiącek, który zapowiedział wystąpienie do TK o oddalenie wniosku Ziobry. Rzecznik stwierdził, że jego zdaniem konwencja jest zgodna z polską ustawą zasadniczą.

Tak więc Bardzo brzydko sytuuje się Polska w europejskiej klasyfikacji praworządności naszego państwa na tle prawa międzynarodowego, bez którego /jak widać/ polscy obywatele pozostali by bez pomocy prawnej w uzasadnionym sporze z państwem polskim.

Jakże wdzięczni powinniśmy być polskim władzom z tamtych lat, którzy wprowadzili nas do struktur prawa międzynarodowego dzięki czemu nie jesteśmy bezbronni wobec własnej ojczyzny /państwa/.

Przykłady te dowodzą, jak bardzo czujnie trzeba obserwować i kontrolować władze państwowe, które najczęściej nie potrafią się oprzeć pokusom przywłaszczania sobie dobra wspólnego tylko z tytułu sprawowania władzy.

Przy okazji warto wspomnieć o ostatnich sowitych podwyżkach przyznanych sobie przez władze urzędnicze i parlamentarzystów . Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera przyznał w czwartkowej rozmowie z TVP Info, że prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad wynagradzania osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe trwają, a dokument ma być gotowy w ciągu kilku dni.

Według niego w przypadku podsekretarzy stanu podwyżka ma wynosić 60 proc., a kadry kierowniczej - ok. 40 proc.

www. Podwyżka pensji urzędników rządowych nawet do 60 proc. Kto dostanie? - Dziennik.pl

Ponieważ notka się wydłużyła pominę stresujące przypomnienie o śladowych podwyżkach dla służby zdrowia z pierwszego szeregu walki z Covidem19 no i emeryckich rekompensat inflacyjnych.

Ale oni przecież są daleko od władzy.

Trochę dziwi, że polscy katolicy /a jest nas przygniatająca większość/ nie składają w kościołach dziękczynnych intencji mszalnych za owo dobrodziejstwo europejskiej obrony prawnej.

Taka dziękczynność była by wielce uzasadniona. Choć brak pewności czy intencje takie proboszczowie   uznaliby za „godne mszy". Oto jest pytanie?

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka