37 obserwujących
2027 notek
1333k odsłony
  614   2

Polsko – Unijna wojna domowa

Cykl teoretycznych rozważań  w tej sprawie jest taki:

A. Wojna domowa - konflikt zbrojny, w którym stronami są obywatele jednego państwa, członkowie plemienia lub grupy etnicznej. /www.Wojna domowa – Wikipedia, wolna encyklopedia/

B. Dobrowolny związek państw europejskich zrzeszonych w Unii Europejskiej można hipotetycznie nazwać „wspólnotą plemienną”. Więc równie hipotetycznie wojnę wewnętrzną w Unii można by nazwać „unijną wojną domową”.

C. Premier państwa polskiego, zrzeszonego dobrowolnie w UE w opublikowanym wywiadzie w "Financial Times" ostrzegł, że jeśli KE "rozpocznie trzecią wojnę światową", wstrzymując obiecane Polsce pieniądze, będzie "bronił naszych praw wszelką bronią, jaka jest w naszej dyspozycji".

D. Liczebność sił zbrojnych Polski ma się zdecydowanie zwiększyć - zapowiedział prezes PiS i wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji prasowej z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem. Umożliwić ma to tzw. ustawa o obronie ojczyzny - autorski projekt prezesa PiS, którym uzasadniano potrzebę jego pozostania w rządzie. Ustawa zapowiada: a/ zwiększenie liczebności polskiej armii - taki ma być podstawowy cel tzw. ustawy o ochronie ojczyzny. „Armia powinna być duża” - mówił Kaczyński; b/ owa ustawa zniesie 14 innych ustaw i wprowadzi w zamian jedną dużą regulację, liczącą 720 artykułów; c/ zostanie wprowadzona „dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”, stopień wojskowy „szeregowy specjalista” , nowy rodzaj wojsk - wojska obrony cyberprzestrzeni - oraz Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych; d/ po stworzeniu podstaw pod realizację tego celu moja misja w rządzie] zostanie zakończona” – zapowiedział wicepremier.

E. Jarosław Kaczyński na pytanie dziennikarza o polskie zadłużenia odpowiada: Ja mogę panu powiedzieć jedną rzecz, że lepiej być bezpiecznym i nawet nieco bardziej zadłużonym – tym bardziej, że nasza gospodarka jest w dobrej formie - niż żyć w stanie nieustannego zagrożenia, co zresztą zwykłe bardzo źle się kończy. Polska historia jest dobrym dowodem na to, że nie warto w ten sposób oszczędzać, szczególnie w takich sytuacjach, jak w tej chwili (?). A polskie zadłużenie, w porównaniu z zadłużeniem wielu innych państw europejskich, jest niewielkie. Proszę się tym nie przerażać i proszę tak bardzo nie zabiegać o interesy agresywnych państw, które mamy wokół siebie – wskazał wicepremier Kaczyński  /www.Zadłużanie państwa? Starcie prezesa PiS z dziennikarzem (msn.com)/.

F. Wicepremier Kaczyński dostrzega poważną groźbę dla niepodległości Polski tak sformułowaną:

• Polska historia jest dobrym dowodem na to, że nie warto w ten sposób oszczędzać, szczególnie w takich sytuacjach, jak w tej chwili (?),

• Proszę się tym nie przerażać /długami/ i proszę tak bardzo nie zabiegać o interesy agresywnych państw, które mamy wokół siebie.

Ta wizja przeraża. Polska, członek NATO stoi w obliczu poważnych zagrożeń naszego bezpieczeństwa o czym pojęcia nie mają stratedzy paktu NATO, których wiedzę wojskowa dezawuuje prezes PiS, cywil, który nie odbył nawet zasadniczej służby wojskowej.

Dokąd zmierzasz Polsko? Boże miej nas w swojej opiece!

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka