folt37 folt37
172
BLOG

Klęska Lewicy i Trzeciej Drogi to efekt błędnej strategii

folt37 folt37 Polityka Obserwuj notkę 16

image

                                                                         SECESJONIŚCI KOALICJI 15 PAŹDZIERNIKATylko po 3 mandaty dla TD i NL nie cieszą, ale też nie martwią. Oba ugrupowania Hołowni i Biedronia to polityczne pierwiastki w koalicji rządzącej 15 Października dryfujące oddzielnie zamiast w tej kadencji /przywrócenia praworządności/ ściślej się złączyć z KO.

W analogi chemicznej to byłoby tak, że gdyby w przestrzeni gazowej wodór i tlen dryfowały sobie samopas to nigdy nie byłoby wody.

Oba ugrupowania Trzecia Droga i Nowa Lewica są co prawda obecne w tej koalicji, ale nie tworzą jednego związku z obawy, że utracą własną polityczną tożsamość.

Partie te /partyjki/ zaczęły politycznie wyzywająco demonstrować swoją odmienność ideową wobec lidera /PO/, co utrudnia, hamuje i komplikuje proces sprowadzania Polski na drogę „państwa prawnego”.

Feministyczne awantury Lewicy w sferze obyczajowości a Trzeciej Drogi o formę państwa, to sprzeniewierzenie się głównej strategii porozumienia 15 Października, że ta kadencja władzy będzie kadencją przywrócenia w kraju „państwa prawnego”.

Czyli ideologiczne ambicje partii tego porozumienia powinny być odłożone na kolejną, przyszłą kadencję.

Ta bolesna lekcja dla NL i TD z obecnych wyborów powinna uzmysłowić secesjonistom, że od zrealizowania obecnej politycznej strategii „Koalicji 15 Października” zależy też ich przyszły los.

Trzy rodzinne mandaty partii Biedronia i tyleż mandatów w partii Hołowni powinny ostudzić ich polityczne ambicje na dziś aby można je spełnić w następnej kadencji demokratycznego parlamentu Polski, prawdziwego państwa prawego.

Ta notka jest ostrzeżeniem tych ruchów przed partyjnym egoizmem ich liderów w imię dobra najwyższego jakim jest „państwo prawem stojące”!

folt37
O mnie folt37

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej (inżynier elektryk - budowa maszyn elektrycznych). Staż pracy: 20 lat w przemyśle i 20 lat w administracji państwowej szczebla wojewódzkiego - transformacja gospodarki z socjalistycznej na rynkową.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka