30 obserwujących
1706 notek
1145k odsłon
1899 odsłon

Standardy polityki obiecane (PiS) i praktykowane (PO)

Wykop Skomentuj153

image

Zrobiło się głośno o samobójstwie więźnia Dawida Kosteckiego tak relacjonowanego w mediach:

Śmierć byłego pięściarza Dawida „Cygana” Kosteckiego to już trzeci tajemniczy zgon wokół tzw. afery podkarpackiej. Bokser ujawnił związki rzeszowskiego CBŚ z właścicielami tamtejszych agencji towarzyskich, których klientami mieli być m.in. politycy. Rodzina Kosteckiego nie wierzy w samobójstwo i prosi o pomoc jednego z warszawskich adwokatów.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Dawid-Kostecki-popelnil-samobojstwo.-Ujawnil-kulisy-afery-podkarpackiej

*W momencie uwięzienia człowieka państwo bierze za niego całkowitą odpowiedzialność. Na ile wiarygodny jest w tej sprawie komunikat organu, który walczy o własne życie? - pytał w "Faktach po Faktach" mecenas Jacek Dubois, pełnomocnik rodziny boksera Dawida Kosteckiego. Odniósł się do sprawy śmierci boksera Dawida Kosteckiego i oświadczenia resortu sprawiedliwości. (http://www.tvn24.pl)

*Dawid Kostecki popełnił samobójstwo w piątek 2 sierpnia w Areszcie Śledczym w Warszawie. Służba Więzienna przekazała, że powiesił się na prześcieradle, leżąc na więziennej pryczy. Ponadto przykrył się kocem, dlatego współwięźniowie mieli nie zobaczyć niczego niepokojącego. Funkcjonariusze podali też, że 38-latek nie był objęty specjalnym dozorem i nic nie zapowiadało, że popełni samobójstwo.

*Prokurator, który pierwszy oglądał ciało Dawida Kosteckiego, odkrył dwa maleńkie - jak po igle - nakłucia na szyi byłego boksera. Podejrzewał, że mógł zostać najpierw odurzony, a potem uduszony, tak by wyglądało to na samobójstwo. Podczas sekcji zwłok tych śladów nie zbadano - czytamy w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej".

*Sprawa śmierci Dawida Kosteckiego od początku wzbudza dużo wątpliwości. Pogrzeb byłego boksera został wstrzymany po tym, jak pełnomocnik rodziny zawnioskował o przeprowadzenie ponownej sekcji zwłok i przesłuchanie świadków. Najnowsze doniesienia „Gazety Wyborczej” wskazują na to, że nie są to działania bezpodstawne.

https://www.wprost.pl/kraj/10239691/dawid-cygan-kostecki-nie-zyje-rodzina-nie-wierzy-w-samobojstwo-boksera.html

* To rzecz niewyobrażalna, że ginie trzecia osoba w tak ważnej aferze i prokurator generalny w ogóle się w tej sprawie nie odzywa, nikt nie bierze za to odpowiedzialności – tak Robert Kropiwnicki z PO komentuje sprawę śmierci w więzieniu byłego boksera Dawida Kosteckiego. Rodzina i pełnomocnicy domagają się ponownej sekcji zwłok. Prokuratura na razie odmawia, mimo że jeden z prokuratorów w notatce służbowej po oględzinach zwłok pisał o dwóch wkłuciach na szyi zmarłego.

https://wiadomo.co/dlaczego-pis-milczy-w-sprawie-smierci-kosteckiego/

Za to bulwersujące zdarzenie i jego okoliczności polityczne opozycja żąda dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i dyrekcji wiezienia, co jest ignorowane w obozie PiS, czyli w obozie obecnej władzy. Dlaczego?

INNE SAMOBÓJSTWO W ROKU 2009 /ZA RZĄDÓW PO/PSL/ I ÓWCZESNE NA TO REAKCJE POLITYKÓW.

*Skazany na dożywocie za porwanie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika Robert Pazik popełnił samobójstwo w celi aresztu w Płocku (Mazowieckie). https://fakty.interia.pl/raporty/raport-sprawa-olewnika/aktualnosci/news-samobojstwo-skazanego-w-sprawie-olewnika,nId,853262

A tak wtedy reagowali na to wydarzenie politycy PiS /ówczesnej opozycji/ a dzisiaj niepodzielnie sprawujący władzę;

* Dymisja Ćwiąkalskiego [jest] honorowym wyjściem - [powiedział] Zbigniew Ziobro (PiS) b. minister sprawiedliwości, [który] uważa, że samobójstwo kolejnego sprawcy porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika to tragedia, a także porażka organu, który tą sprawą się zajmuje.

akty.interia.pl/polska/news-dymisja-cwiakalskiego-honorowym-wyjsciem,nId,853290

*[Prezydent RP] przychylił się też do opinii Zbigniewa Ziobry, że minister sprawiedliwości powinien podać się teraz do dymisji. "Zmiany w rządzie są konieczne" - podkreślił Lech Kaczyński.

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/135944,prezydent-nie-wierzy-w-samobojstwo-pazika.html

*[Zbigniew Ćwiąkalski] Od 16 listopada 2007 był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym w pierwszym rządzie Donalda Tuska. 20 stycznia 2009 podał się do dymisji, która została przyjęta. Decyzję tę motywował odpowiedzialnością polityczną w związku z samobójstwem Roberta Pazika, skazanego za współudział w porwaniu i zabójstwie Krzysztofa Olewnika. Dzień po złożeniu rezygnacji został odwołany.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_%C4%86wi%C4%85kalski

*[Jarosław Kaczyński] - mówiąć o dymisji niemal całego kierownictwa ministerstwa sprawiedliwości uznał, że to dowód na bankructwo polityki rządu.

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/136064,mamy-do-czynienia-z-likwidacja-swiadkow.html?test_login=prod

Media społecznościowe konfrontując owe polityczne postawy liderów PiS kiedyś, wobec samobójczej afery Pazika zaistniałej pod rządami PO/PSL i obecnej afery samobójczej Kosteckiego, zaistniałej tym razem pechowo pod rządami PiS wykazują, że demonstrowane przez opozycyjny w 2009 r. PiS standardy polityczne rządzących stały się nieobowiązujące dzisiaj, kiedy właśnie PiS sprawuje pełnię władzy w państwie .

Podobnie jest też w kwestiach etyki dochodów i standardu komfortu przywilejów funkcjonariuszy dzisiejszego obozu władzy porównywanego z poprzednikami rzadzącegoPO.

Aktualne jest więc wobec PiS biblijne powiedzenie: „źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz”.

A więc punkt widzenia zależy od miejsca siedzenie. Etyczna postawa PiS siedzącego w 2009 r. w ławach opozycji i ta obecnego PiS z 2019 r., siedzącego w ławach rządzących potwierdzają owe odmienne widzenia uzależnione od miejsca siedzenia.

Oto bolesna rzeczywistość polskiej sceny politycznej.


Wykop Skomentuj153
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka