beautyfool beautyfool
245
BLOG

Pomoc dla Ukrainy

beautyfool beautyfool Polityka Obserwuj notkę 49

Proszę Państwa, dzieją się piękne, epokowe rzeczy. Świat nie zostawi Ukrainy na pastwę rosyjskich najeźdźców.

NATO zapowiedziało pomoc w wysokości 61 miliardów i tak samo Ameryka w której republikanie przebudzili się z błogiego snu i wrócili do rzeczywistości.

Sobakow grzmi i bełkocze o reżimie w Kijowie. Niech spojrzy za siebie, na własne podwórko, jaki demokratyczny rząd, władza jest w Moskwie. Bełkocze także o finansach Rosji, zamrożonych przez Zachód, grożąc Stanom Zjednoczonym odpowiedzialnością za ich konfiskatę. Odpowiem. Te pieniądze pójdą na odbudowę Ukrainy i to ledwie połowa, panie Sobakow. Drugie tyle trzeba będzie jeszcze dopłacić. Ale to już problem Rosji.

Im dłużej będzie to trwało i im większe będą zniszczenia, tym drożej to będzie kosztowało. Bo za wszystko trzeba będzie zapłacić. Tylko z czego? Rosja praktycznie nie tworzy i nie posiada budżetu, żyją ze sprzedaży ropy. Jak prymitywni koczownicy. Ukraina niszczy im rafinerie i bardzo dobrze. To jest strzał w samo serce reżimu.

W tej chwili tak naprawdę nie rozumiem, o co Rosja tak naprawdę walczy. „Reżimowy” rząd w Kijowie. Zmienić na rząd pod dyktatem Putina? Zająć obszar Ukrainy? Po co? Rosja nie jest w stanie go odbudować nawet w ciągu stu lat. Wychodzi więc na to, że to tylko mrzonki i ambicje Putina powodują że ta wojna trwa. I aby ją zakończyć, należy…


beautyfool
O mnie beautyfool

z sympatiami dla prawicy, analityczny umysł, sprawiedliwy i trzeźwy w sądach i osądach, z humorem. Niezależny, nie ma dla mnie tematu - nie do ruszenia. mail: dilimp@gmail.com

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka