foros foros
271
BLOG

Kauzyperdów za sędziów mamy - uzasadnienie wyroku Tyrluk - Krajewskiej

foros foros Polityka Obserwuj notkę 3

Dzisiaj sędzia Tyrluk - Krajewska zarobiła grube miliony.

Taka wypowiedź - w świetle uzasadnienia sędzi Tyrluk - Krajewskiej - jest wypowiedzią prawdziwą. Ponieważ

- słowo "dzisiaj" usuwamy bo jestem w stanie wzburzenia emocjonalnego posługuję się wiec wypowiedziami niezupełnymi. Czytelnicy znają kontekst i sobie dopowiadają. Nie ma też żadnego uzasadnienia logicznego, że akurat 22 czerwca sędzia Tyrluk - Krajewska zarobiła grube miliony, zostaje więc zdanie:

"Sędzia Tyrluk-Krajewska zarobiła grube miliony." Co jest obiektywną prawdą bo sędzia Sądu Okręgowego na pewno w swoim życiu zarobił grube miliony.

A gdyby ktoś czepiał się mnie i wpłynął na moje ręce pozew, to tego dnia napiszę notkę, precyzującą, że mówiąc: "Dzisiaj sędzia Tyrluk - Krajewska zarobiła grube miliony" chodziło mi o całe życie sędzi Tyrluk - Krajewskiej, a nawet dopowiem sobie, że mówiąc "miliony" miałem na myśli oczywiście grosze, a nie złotówki czy funty


Takie - w skrócie jest uzasadnienie sędzi Tyrluk - Krajewskiej do dzisiejszego wyroku.

Na tej zasadzie mogę sobie np. powiedzieć np. takie wypowiedzi nieuzupełnione"

Dziś do wojska wstąpiło milion ludzi - i to prawda na tej samej zasadzie jak wyżej

Jutro dostaniecie 100 mln zł - też nie skłamię, bo w mojej wypowiedzi nieuzupełnionej "jutro" oznacza kiedyśtam w przyszłości

Itd. itp.

Takich to kauzyperdów mamy za sędziów.

UPD:

Czy to znaczy, że wszystko można powiedzieć? Oczywiście nie. Nie można powiedzieć np. "Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letniego kuratora kamienice na Ochocie" . Bo wtedy jest to zniesławienie. Może gdyby Śpiewak zamiast "boom" użył słowa "dzisiaj" to sąd inaczej zinterpretowałby jego wypowiedź. 


UPD2

Swoją drogą to najciekawsze w tym uzasadnieniu jest to na jakiej podstawie p. sędzia doszła do wniosku, że "wypowiedź niezupełna" Trzaskowskiego z Wrocławia dotyczyła w ogóle tego roku? A nie na przykład roku 2015? Albo okresu rządu PO, o którym to czasie Rafał często mówi na wiecach. Jest to pominięte w uzasadnieniu (sędzia stwierdza jedynie, że wypowiedź na pewno nie dotyczy czasów kwarantanny) ale bardzo ważne, bo w okresie rządów PO czy w 2015 liczba bezrobotnych wynosiła 2 mln więc słowa Trzaskowskiego mijałyby się z prawdą. Uzasadnienie ma więc istotne braki.


imageimageimage


foros
O mnie foros

</ script> WAU_small ('33nm7mbknmq3 ") </ script > a counter

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka