Blog
Zobacz jak kłamie Ewa Kopacz
foros
49 obserwujących 1004 notki 966234 odsłony
foros, 21 czerwca 2017 r.

Marek Suski - bohater przesłuchania Michała Tuska

1651 23 0 A A A

Któżby się spodziewał? A jednak.

Dziś miało miejsce najgłośniejsze i najbardziej oczekiwane przesłuchanie: Michała Tuska syna Donalda. Nastawialiśmy się na starcie tytanów: legendarnej Walkirii ludu pisowskiego Małgorzaty Wasserman słynącej z inteligencji, wiedzy, sprawności i urody oraz równie legendarnego Romana Giertycha, ongiś fuehrera Młodzieży Wszechpolskiej i LPR pomawianego o faszyzm i niecne praktyki, znanego z inteligencji, sprawności i wiedzy, dziś najemnika na służbie Salonu.

Największe zaś obawy (ludu pisowskiego) i nadzieje (Salonu) związane były z posłem Markiem Suskim, który wydawał się jednym z najsłabszych, o ile nie najsłabszym, ogniwem komisji ds. zbadania działalności instytucji państwowych w aferze Amber Gold.

Starcie tytanów okazało się jednak zwykła szarpaniną, rozbłysła zaś gwiazda posła Marka Suskiego, którego seria pytań spowodowała frapujące oświadczenie Michała Tuska syna Donalda: "Obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold to lipa".

Właśnie to zdanie Michała Tuska stało się lidem dzisiejszego wieczoru. We wszystkich mediach, od TVN po Gazetę Polską. Tę bardzo rzadką jedność mediów w PL udało się osiągnąć parze Tusk jr - Suski. Hasło to może mieć taki potencjał jak słynne ongiś "mataczenie" p. Brauna z komisji rywinowskiej. 

Niewątpliwie akcje skromnego acz charakterystycznego posła z Radomia wzrosną, wydaje się on największy triumfatorem dzisiejszego przesłuchania.

Wzrosną też notowania akcji Małgorzaty Wasserman, ciągle sprawnie przeprowadzającej przesłuchania, dbającej o ich merytoryczność.

Zachwiana została natomiast legenda mecenasa Giertycha,  który popisał sie dziś niską kulturą, małą sprawnością.

U mnie osobiście bardzo wzrosły też akcje posła Zembaczyńskiego, bardzo inteligentnego, zadającego ciekawe, czasem zaskakująco ciekawe, pytania. Jak ktoś taki przedarł się przez sito .Nowoczesnej? Podejrzewam, że kariery tam nie zrobi.


*************************************

Jeśli zaś o samo przesłuchanie chodzi, raczej (prócz owej słynnej lipy), nie wniosło ono nic nowego. Podstawowa teza komisji: młody Tusk miał być tarczą ochronną - kryszą dla układu ambergoldowskiego nie została podważona, nawet naruszona, a wybrzmiała bardzo jasno. Tusk Jr nie dostarczył też poważniejszych dowodów obciążających ani Tuska seniora (prócz owej "lipy"), ani siebie. A taka szansa z pewnością istniała. Świadczy o tym taktyka procesowa realizowana przez mec. Giertycha zmierzająca do zerwania przesłuchania i zamienienia go w polityczną kłótnię. Cel takiej taktyki jest zawsze ten sam: uniknięcie kłopotliwych pytań i jeszcze bardziej kłopotliwych odpowiedzi.

Opublikowano: 21.06.2017 19:47.
Autor: foros
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jeśli nie wiesz co zrobić z 1% podatku image

free counters </ script> WAU_small ('33nm7mbknmq3 ") </ script > a counter

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • z Rossmana
  • Jakub Benke, prezes zarządu Jet Story, wcześniej szefa Starcom MediaVest Group zaproponował...
  • http://expresselblag.pl/wydarzenia/sensacyjna-relacja-swiadka-protestu-przed-sadem-elblagu-my-tu-...

Tematy w dziale Polityka