Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
32 obserwujących
416 notek
564k odsłony
  3260   0

George Soros uderza w stół Adam Michnik się odzywa.

Kontrowersyjny filantrop George Soros
Kontrowersyjny filantrop George Soros

tak to mniej więcej wygląda.
        George Soros zaapelował , aby EU w kwestii wprowadzenia mechanizmu praworządności ( urojonej - przyp. mój ;-)) nie powinna się pochylać, iść na kompromis nad wetem Warszawy i Budapesztu, bo to zadecyduje  czy przetrwa ona mowa o EU  jako społeczeństwo otwarte , wierne wartościom, na których zostało zbudowane - te opinię opublikował serwis Project Syndicate.
        To jest bardzo dobry wyimek z wypowiedzi G.Sorosa , obnażający  hipokryzję, tego multimilionera.
Nie trzeba było dość długo czekać by odezwał się na ten apel finansisty i budzącego kontrowersje filantropa Adam Michnik, który zaapelował  jako nadredaktor organu z Czerskiej "Opozycjo, działaj" i dalej w swym apelu przywołuje Kijowski Majdan - sic :

"Pomarańczowa rewolucja na Ukrainie wybuchła właśnie wtedy, gdy władze odmówiły podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią i pobiły protestujących przeciw temu młodych ludzi. U nas do protestujących kobiet mogą dziś dołączyć obrońcy miejsca Polski w UE. Brutalność policji zamiast ludzi zastraszyć, może sprawić, że jeszcze ich przybędzie. Opozycja musi działać wspólnie ze społeczeństwem obywatelskim, które od miesiąca na ulicach polskich miast broni praw kobiet, i stawić czoła próbom wyrwania Polski z Unii"

        Odezwał się również z Brukseli Donald Tusk , pragnie wezwaniem tez zaktywizować opozycję :
"Sprawy zaszły zbyt daleko. To polskie 'być albo nie być', bębenek podbija też mający niedawno utraty świadomości ( widocznie już ma to za sobą ;-)) Roman Giertych pisząc:

"Stoimy przed dylematem: dyktatura albo demokracja" . Wyobrażam sobie jakie nagłówki będą w jutrzejszych gazetach, portalach internetowych.

             Z tego co mnie pamięć nie myli już jeden "Ciamajdan " przerabialiśmy jak się zakończył w grudniu 2016 wszyscy chyba pamiętają, teraz w czwartą rocznice Adam Michnik et consortes nie zważając na pandemię, nawołuje do organizowania protestów. Jak te puzzle ładnie się układają, jakie to wszystko jest przewidywalne, nie potrzeba żadnych profetycznych zdolności ;-) a niektórzy nazywają te protesty zorganizowane przez OSK i jego szefową Marte Lempart mianem spontanicznych - sic :-)
 
            Oglądałem dziś ponownie Minister Sprawiedliwości Węgier - Judith Vargę ( po raz drugi, wcześniej napomknąłem o jej wywiadzie w autorskim programie Steva Suckera HARDTalk - zazdrościłem i dalej zazdroszczę , że Węgrzy mają w swym rządzie tak mądrą kobietę ), która w rzeczowy sposób wyłożyła kawę na ławę - o co idzie gra, dlaczego Węgry zastosują prawo weta i po czyjej stronie jest aktualnie piłka .
           Następnie pojawił się lakoniczny news, że wirtualne spotkanie premierów EU trwało zaledwie kwadrans. Zostało przerwane ze względu na kwestię bezpieczeństwa w sieci i  niestabilne łącza ( cytuję z pamięci ten komunikat ) .
          EU organizacja licząca 5% ludności świata, próbuje sprostać ogromnym wyzwaniom jakie czeka kontynent w dobie pochodu SARS-COV2 głównie w kwestiach gospodarczych, finansowych buksuje z powodu, że postawiła w aktualnym , tak ciężkim czasie kwestie ideologii i wyimaginowanej praworządności ponad te prawdziwe przedsięwzięcia, na które czekają  Europejczycy z EU.
        Gdzie obecnie są Chiny, inne kraje azjatyckie i te z basenu Pacyfiku ? Dokąd zaprowadzi EU ta neoliberalna-lewicowa, technokratyczna chryzokracja ?

Lubię to! Skomentuj161 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka