Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
375 notek
499k odsłon
  1860   0

Malbork II w Stobnicy prawie legalny.

Zakład Peniencjarny w Stobnicy ? Czemu nie.
Zakład Peniencjarny w Stobnicy ? Czemu nie.

    Polacy  uwielbiają dworki, pałace,a ostatnio i zamki i nie ma się co dziwić takim trendom, bo Polska stała dworkami i pałacami , a od 1989 renowacja starych tych budowli i nowych ruszyła z kopyta proporcjonalnie do listy nowych milionerów w RP. Gwoli przypomnienia przed II WŚ na terenie Rzeczypospolitej istniało około 12 tysięcy dworów i blisko 4 tysiące pałaców.
 
     W tych przedsięwzięciach związanych z budową, rewitalizacja dworów i pałaców poza tym, że budowle te cieszą oko i są ich zwiedzaniem zainteresowani turyści, to należy wspomnieć , ze nie dokonano żadnych prawnych ograniczeń, więc pojawiło się sporo szpetnych budowli ,  których to budowy przez lokalne władze zostały wstrzymane - vide zamek w kartuskich Lapalicach.
     Dziś rozprawiamy o budowie kompleksu na miara kopii Zamku w Malborku, który powstał w Stobnicy i słusznie mianowano go jako II Malborka ze względu na kubaturę i bryłę całego zamku, a którego realizacje dalszej zabudowy zakwestionował Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska z w dnia 26.04.2019.
   

    Obecnie mamy nową sytuację jeśli chodzi o dokończenie budowy tej  twierdzy w Puszczy Noteckiej - otóż wojewoda wielkopolski ( nota bene z PiS )  uznał ważność zgody na budowę tzw. zamku w Stobnicy, choć przeprowadzone postępowanie wykazało, że decyzja starosty obornickiego została wydana z naruszeniem prawa – sic!
    Od decyzji wojewody przysługuje możliwość odwołania do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego i ta decyzja powinna być uwarunkowana według mnie, że dokończenie budowli jest możliwe gdy w tym nowym zamku  siedzibę znajdzie zakład penitencjarny, oczywista że poddany ostrzejszym kryteriom niż takie przybytki  w Norwegii -  wytycznych EU w tym względzie trzeba się trzymać bo ruszyłaby lawina skarg lokatorów takiego zakładu.
   

       Innym pomysłem jest stworzenie w tym miejscu np. dużego Szpitala Psychiatrycznego ( w dzisiejszych czasach bardzo dużo osób cierpi na przypadłości natury mentalnej) , ewentualnie ostatnią moją  propozycję, stanowiłby  jakiś kompleks uzdrowiskowy pod kuratelą państwa ( a więc jednak NFZ ) tak by cała klasa beneficjentów  tego przedsięwzięcia zdała sobie sprawę, że taka budowlana samowolka ( nie wnikam , w lewe, niezgodne z prawem pozwolenia na budowę lokalnych notabli i  jak się ostatnio okazało wojewody Z PiS ) nie przynosi zysków , a tylko kłopoty, co byłoby równie ważną przestrogą także dla innych miłośników takich budowli stawianych niezgodnie z prawem...

Lubię to! Skomentuj85 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości