Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
402 notki
543k odsłony
  2435   6

Niebywałe posuniecie rządu francuskiego w sprawie prawa EU.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej

           Konkretnie, rząd francuski wzywa Radę Stanu ergo naczelny sąd administracyjny do opozycji w stosunku do  Trybunału Sprawiedliwości EU ( TSUE). Z grubsza znaczy to nie mniej ni więcej , by francuscy sędziowie nie respektowali orzeczenia TSUE  - mają uznać je za" niebyłe i nieważne" - sic!  argumentując , że TSUE wychodzi poza swoje kompetencje, bowiem bezpieczeństwo !uwaga !   n a r o d o w e    leży jedynie w gestii krajów członkowskich ;-)
 

            Dziennik "Le Monde" twierdzi, że rzad francuski pcha tym samym Radę Stanu do potyczki z instytucjami unijnymi, tak, tak czy PT internautom czegoś to nie przypomina ? ;-)
Doprecyzowując kwestia dotyczy przechowywania przez rok czasu wszystkich połączeń telefonicznych ( wszystkich obywateli bez wyjątków ) ich namiarów ( numer telefonu, nazwisko i adres właściciela ), danych związanych bilingiem , geolokalizacją ( GPS ) i wreszcie IP stacji przy korzystaniu z usług internetu.

            To wszystko jest jest gromadzone w celach operacyjnych oraz prewencyjnych, co w kraju jakim jest akurat Francja nie powinno budzić zdziwienia ( kumaci zajarzą w czym rzecz ).
TSUE już w 2016 apelowała do państw członkowskich EU aby zaniechały „niezróżnicowanego i zgeneralizowanego przechowywania danych”. Le Monde zwraca uwagę, ze luksemburscy sędziowie nie zakazują całkowicie kumulowania takich danych jednak taka operacja ma być tylko w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa i tylko na dany okres.

           Jak ważne to są dane nie trzeba nikomu tłumaczyć bo przy większości spraw nawet nad Wisłą dane od operatorów sieci komórkowych ( stacjonarnych także , ale dziś to już jest zdecydowana mniejszość )  w wielu przypadkach determinują wykrycie sprawców wszelkich przestępstw w tym tych najcięższych kryminalnych .

             Dla mnie ciekawym aspektem powyższej sprawy będzie teraz zachowanie wiceprzewodniczącej KE Very Jourovej, czy już ma wykupiony bilet do Paryża w TGV i jasno określony scenariusz działania wobec rządu francuskiego. Czy Katerina Barlay na posiedzeniu ( nawet wirtualnym ) PE zabierze głos o ukaraniu Francji w wymiarze materialnym  i czy nasz aktywny użytkownik medium społecznego też zabierze głos w tej kwestii ? ;-)  Ja będę spokojnie obserwował rozwój wypadków i konfrontował z tymi , które będą dotyczyły RP i precyzyjnie punktował dualizm ergo hipokryzje eurotechnokratów z Brukseli..

Lubię to! Skomentuj96 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka