Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
403 notki
545k odsłon
  2492   5

Widoczne już u nas reperkusje zmiany lokatora w Białym Domu.

Róża Thun polska europarlamentarzystka
Róża Thun polska europarlamentarzystka

       Minęło około pół roku od zmiany lokatora w Białym Domu , warto pokusić się o pierwsze spostrzeżenia co konkretnie nam tam zmiana z sobą niesie.

       Niestety następstwa są dla nas, samej RP niepokojące. O ile do naszej sytuacji wewnętrznej ergo ciągłego przeciągania liny, ciągłych eskalacji napięć wywoływanej przez naszą beznadziejną, totalną opozycję już od 6 lat przywykliśmy,  ba nawet po kompromitacji  KO w głosowaniu nad europejskim Funduszem Odbudowy i wsparciu formacji rządzącej przez lewicę te emocje wyhamowały i lokalnie mamy nieco spokoju, to już w naszym otoczeniu tym lokalnym jak i w sercu europejskiej technokracji dochodzi do wydarzeń, które w pewnym stopniu należy wiązać z faktem, że sojusznik zza wielkiej wody, na którego mogliśmy niedawno liczyć i faktycznie dostawaliśmy od niego wsparcie dziś na oku ma innego podopiecznego w Europie  vulgo postawił na Niemcy.

        Oczywiście można się było się tej wolty spodziewać i nawet zapewnienia jakie płynęły z Dużego Pałacu, że nic się nie zmieni w naszych relacjach z USA przynajmniej u mnie tych wątpliwości nie rozwiały, ponieważ mam w pamięci reset relacji z Rosją Baracka Obamy.

        Teraz podobnie obstawiałem analogiczny do ówczesnego przebieg wydarzeń, z ta różnicą , ze lokalnie u władzy nie jest formacja, którą martwiła inercja Niemiec na arenie politycznej Europy.Zatem się doczekaliśmy. Niemcy i ich cichy sprzymierzeniec ze wschodu zaczęli hasać i jeśli Władymir Putin po podporządkowaniu sobie dyktatora zza Buga,  który  wykonuje operacje na tzw. rympał vulgo bezprzykładne piractwo powietrzne oraz zatrzymanie dwójki pasażerów podróżujących tym samolotem  (Romana Protasewicza opozycjonisty białoruskiego wraz z jego partnerką ) , to rozgrywający w EU robi to nieco subtelniej wykorzystując narzędzia prawne EU ( ma na te instytucje  magiczne przełożenie, a kiedy trzeba sam postanowień tych instytucji nie respektuje - swoisty, niepojęty dysonans )   np. wiceprezes TSUE - Rosario Silvę de Lapuertę, by wydała postanowienie o zamknięciu polskiej kopalni węgla brunatnego w Turoszowie. Oczywista asumpt by wiceprezes TSUE takie postanowienie wydała była skarga członka Grupy Wyszehradzkiej - Czech, któremu zdecydowanie bliższe są jak widać sąsiedzkie Niemcy ( ze względu na ścisłe więzi gospodarcze ) niźli Polska.  Zastanawiam się czy Czechy nie będą od teraz robić/( czy już nie robiły ) za swego rodzaju niemiecką wtyczkę w  Grupie V4 ?
     

            Niemcy korzystają łapczywie także z naszych pożytecznych idiotów jak Rafał Trzaskowski ze swoim kolejnym projektem "Campus Polska Przyszłości" ( finansowanym przez państwo niemieckie , Fundacja Adenauera, która jest sponsorem przedsięwzięcia obecnego prezydenta Warszawy w pełni subsydiowana jest przez państwo niemieckie ) czy Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein, która dzisiejszym wpisem na Twitterze przeszła już samą siebie oznajmiając, że przygotowuje pozew do Komisji Europejskiej za jej bezczynność wobec Polski i Węgier, gdyż jak to określiła :"nie możemy być biernymi świadkami coraz głębszego kryzysu praworządności w EU.Komisja Europejska dysponuje mechanizmem warunkowości (pieniądze tam, gdzie przestrzegane jest prawo), ale go nie stosuje. Rozważamy pozew za bezczynność" - sic!

           

Pod pismem są złożone już podpisy w większości członków PE z Austrii, Holandii ( właściwie Niderlandów ) czy Niemiec.

Nad Wisłą także, co dla jednych taka medialna akcja stanowi swego rodzaju kuriozum, dla innych będzie stanowiła pożywkę do rozpoczęcia kolejnej antyrządowej ofensywy.

            Jednym słowem najbliższa przyszłość dla formacji będącej u władzy będzie jeszcze bardziej najeżona problemami i wyzwaniami i to zarówno w wymiarze lokalnym jak i tymi zewnętrznymi. Dokończenie NS2 to pierwszy z tych symptomów, natomiast przygotowywany jest grunt pod marketing tego strumienia surowca energetycznego płynącego ze wschodu, który pozwoli Rosji utrzymać płynność finansową , a sąsiadowi z zachodu na pomnażanie swych zysków.

             Oczywiście niektórzy, bardzo krótkowzroczni obserwatorzy naszej sceny politycznej i szerzej tej europejskiej i światowej widzą rozwiązanie tych niepokojących syndromów, mianowicie dopuszczenie do władzy takiej drużyny unijnego pierścienia jak Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein wespół z Rafałem Trzaskowskim, Radosławem Sikorskim et consortes, wówczas opisane wyżej problemy, wyzwania znikną jak ręką odjął...

Zobacz galerię zdjęć:

wpis weeterzeRóży Thun na T
wpis weeterzeRóży Thun na T
Róża Thun polska europarlamentarzystka
Lubię to! Skomentuj93 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka