Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
32 obserwujących
417 notek
565k odsłon
  290   0

Koincydencje, które zbiegami okoliczności tak naprawdę nie są.

Ursula von der Leyen :"Podporządkujcie się TSUE albo płaćcie"
Ursula von der Leyen :"Podporządkujcie się TSUE albo płaćcie"

           W jednym z moich komentarzy napisałem w ogromnym skrócie jak postrzegam powrót Donalda Tuska do kraju i wzmożenie działań KE, TSUE  wobec RP. Absolutnie nie ma tu żadnych przypadkowości.

         Sięgam w pamięcią do 2004 gdy odbyło się referendum nad Wisłą , a dużo wcześniej na niektórych forach internetowych ( już takowe funkcjonowały ) rozgorzały dyskusje o naszej akcesji do EU. Byłem wśród tych, którzy sceptycznie podchodzili do naszego wejścia w struktury EU.

          Wcale nie odgrywały u mnie jakieś profetyczne zdolności ewaluacji projektu EU,  raczej antycypacje oparte były o to co się dokonywało w czasie naszej tranzycji systemowej. Jak wyglądała ona na niwie gospodarczej, ale uwagę przykuwały też wydarzenia  w sferze polityki, zarówno lokalnej jak i tej poza naszymi granicami.

        Już dużo wcześniej można było dostrzec na co mógł sobie pozwolić Adam Michnik w stosunku do oponentów w telewizji TV5 we Francji . Już wówczas można było też określić ślad transferów pieniężnych  na założenie nowej formacji Kongresu Liberalno Demokratycznego. Ten cały misterny patchwork układał się w ciekawy kolaż, kolaż który przypominał mi jeden z bardziej znanych obrazów Edvarda Muncha.

         Wracajmy do teraźniejszości, otóż dla mnie koincydencja otwarcia przez struktury EU - KE, PE, TSUE frontów i powrót Donalda Tuska do kraju jest tylko pozorna. To jest zaplanowane, zsynchronizowane działanie technokratów z Brukseli, KE,PE oraz TSUE.
Właśnie teraz te wszystkie procedury wobec Polski zostały odpalone by Donald Tusk miał pożywkę dla swej chamskiej i ostrej retoryki na spotkaniach i wiecach. W każdym bądź razie wsparcie medialne z Niemiec i lokalnych mediów z kapitałem zagranicznym sopocianin już o niezbyt wysokich, intelektualnych lotach ma zapewnione. Wyobraźmy sobie teraz gdyby rząd nie miał do komunikacji  ze społeczeństwem kulawej TVP, ale jednak pewnej alternatywy w stosunku do  logorei pełnej kłamstw i pomówień Donalda Tuska ? Gdyby rząd tej szerokopasmowej szyny komunikacyjnej ze społeczeństwem nie miał ?

           W to  skorelowane działanie wymienionych wyżej struktur EU wpisują się jeszcze matuzalemy z PZPR, którzy dzięki PO dostali się do PE i dziś w ramach podziękowań za ten bilet do Brukseli też wzmożyli  swą działalność i wspomagają inicjatywy  NeoTargowicy nad Wisłą. Liczę, że jednak większa cześć naszego społeczeństwa pamięta "pasmo sukcesów rządu Donalda Tuska" i dokona stosownej oceny jego roli w ramach budowy III RP, a równocześnie czekam na kolejną profetyczną wizję Michela Houellebecqa, ostatnio przepowiedział ruch żółtych kamizelek w swym kraju ( Serotonina ), teraz czas na nieco bardziej szersze spektrum wydarzeń...


Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka