Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
32 obserwujących
427 notek
581k odsłon
  1207   6

Protest związkowców Solidarności i pracowników Turowa przed budynkiem TSUE

Protest Solidarnosci i pracowników Turowa przed gmache TSUE w Luksemburgu.
Protest Solidarnosci i pracowników Turowa przed gmache TSUE w Luksemburgu.

                    Scenariusz protestu w Luksemburgu przed budynkiem TSUE związkowców, pracowników elektrowni Turowa wyglądał nieco groźniej niż podczas manifestacji społeczeństwa białoruskiego w Mińsku. W pejzażu tego protestu na tle gmachów TSUE zasieki z drutu kolczastego, opancerzone wozy jako sztafaż do tego ponurego widoku się przyczyniały.
Czy ten protest społeczny będzie miał jakiś wydźwięk na korytarzach gmachów EU w Brukseli, a sali obrad PE i w zaciszu gabinetów KE ? Tego nie wiem i nie zamierzam tego na tym etapie oceniać.

                  Jednego jestem pewien. Otóż sądzę, że eurotechnokraci, europosłowie z liberalnego, lewackiego nadania, KE przeholowali w sprawie grillowania naszego kraju. Nie zdawali sobie bowiem sprawy z kim próbują zadrzeć. Przecież te nasze komusze matuzalemy w PE powinni uświadomić swoich przyjaciół jak wyglądała destrukcja przez Solidarność systemu bardzo zbliżonego do obecnego systemu funkcjonującego w EU - budowanego socjalizmu nad Wisłą, a Solidarność ma takie przedsięwzięcie w swoim portfolio.
                 Tu oczywista znaczna część polskiego społeczeństwa, związki zawodowe w pojedynkę nie osiągną zamierzonych celów np. sforsowanie EU do zarzucenia ideologicznego pomysłu "Fitfor55", który nas sprowadzi do roli pariasów, a kraje EU i całą EU ze wyhamuje na ścieżce rozwoju gospodarczego.

                 Natomiast gdyby do tego naszego donośnego głosu sprzeciwu dołączyły związki zawodowe w innych  krajach członkowskich EU , czy ruch żółtych kamizelek we Francji, niezadowolone z obecnej polityki w wymiarze ekonomicznym społeczności nad Renem, Łabą czy w Niderlandach itd. to ten protest może wywołać efekt domina...

Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka