Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
7 obserwujących
175 notek
127k odsłon
1702 odsłony

Aspiracje przewodniczącego Rady Europy

Wykop Skomentuj84

    Czy w piekle jest specjalne, zarezerwowane miejsca dla konstruktorów wyjścia Wielkiej Brytanii z EU  ? To ostatnie ćwierknięcie obecnego  przewodniczącego Rady Europy vulgo Donalda Tuska.
    Tak się zastanawiam co powodowało/powoduje, że negocjator z ramienia EU, który przyczynia się w dalszym ciągu do hard Brexit  - vide chociażby wyżej cytowany ( możne nieprecyzyjnie przytoczony , ale sens ten sam ) jego  tweet .
    Na przestrzeni całych negocjacji Anglicy mieli do niego masę zastrzeżeń, a teraz jego zachowanie i werbalne, uszczypliwe ( znane nam w Polsce )  docinki wywołują u mieszkańców Albionu poirytowanie  eufemistycznie rzecz jasna ujmując. Uważam , że jest to z góry ukartowane usztywnienie się  strony EU w negocjacjach z UK ( technika dźwigni negocjacyjnej - o ile dobrze to jeszcze pamiętam z miękkich szkoleń - spece od negocjacji mogą to oczywista skorygować ). Zdaje mi się , że Donaldowi Tuskowi została powierzona misja upokorzenia Brytyjczyków i w konsekwencji doprowadzi on do twardego wyjścia UK z EU , który ( mowa o twardym Brexicie ) mimo wszystko stawia w niepewności blisko milionową rzeszę Polaków na emigracji w UK, ale to już nie jest problem miernego historyka z Sopotu, ale za to twardego  negocjatora z ramienia EU dźwigającego brzemię odpowiedzialności Wspólnoty Europejskiej.
    Na koniec istotna uwaga o Donaldzie Tusku człowieku, który nie jest mi wcale obojętny, ponieważ budzi u mnie uczucie abominacji ( i nawet nie mam na myśli  jego wrednego charakteru czy innych nieciekawych cech jego osobowości )  zarówno wówczas gdy był przez blisko 7 lat  szefem polskiego rządu jak i przez ostanie lata gdy udał się  ( a w zasadzie zdezerterował w obliczu wyborczej klęski do Brukseli ) na sowicie opłacaną synekurę w EU.  Otóż moim zdaniem polityk tej rangi co Donald Tusk powinien sobie zdać sprawę , że nie może nawet walczyć o fotel najwyższego urzędu  w RP gdy swą osobą wzbudza w społeczeństwie brytyjskim takie uczucie idiosynkrazji...

Wykop Skomentuj84
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka