Blog
Homo mensura
frankunderwood
frankunderwood Architekt IT, żonaty,2 córki
1 obserwujący 117 notek 68677 odsłon
frankunderwood, 11 lutego 2019 r.

Stosunek do Ryszarda Kuklińskiego to wyznacznik postaw w RP

926 133 1 A A A

            Dziś mija 15 rocznica śmierci generała Ryszarda Kuklińskiego , człowieka , który dołożył kilka cegiełek do upadku systemu komunistycznego. Jako Jack Strong przekazał m.in. strategiczne plany Układu Warszawskiego w tym informacje o szykowanym w 1981 roku stanie wojennym Polsce. Po inwazji na Czechosłowację w 1968, wydarzeniach 1970 na Wybrzeżu zrozumiał, że nie ma najmniejszych szans na to by ten system zreformować i wykonał woltę o 180 stopni i podjął współpracę z wywiadem amerykańskim, przy czym podkreślić należy , że współpraca ta nie miała jak to bywa w tego typu sytuacjach podłoża merkantylnego – sic!        
              Cenię sobie opinię o generale  słynnego Kuriera z Warszawy ,Jana Nowaka–Jeziorańskiego, który w przedmowie do książki  "Ryszard Kukliński. Życie ściśle tajne" Benjamina Weisera napisał : „Kukliński będzie fascynował historyków i publicystów, wszystkich ludzi, będzie się o nim dyskutować w przyszłości i w końcu zostanie powszechnie uznany za bohatera"
Zbigniew Brzeziński określił go mianem pierwszego polskiego oficera w  NATO, a o jego rehabilitację występowali  między innymi Czesław Bielecki, Marek Nowakowski, Jarosław Marek Rymkiewicz, Jacek Trznadel, a w specjalnym liście do Lecha Wałęsy sam Zbigniew Herbert.
            Dla mnie osoba Ryszarda Kuklińskiego jest swoistym papierkiem lakmusowym vulgo po stosunku do jego osoby wiem z kim mam do czynienia…

Opublikowano: 11.02.2019 20:59. Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 21:04.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

W kwestii poglądów na gospodarkę - liberalne, w domenie obyczajowości- konserwatywne, otwarty na poglądy innych, przeciwnik wszelkiej politycznej poprawności, koniunkturalizmu, permisywizmu i szeroko rozumianego lewactwa. Wielbiciel jazzu.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @frankunderwood No cóż, faktycznie ta impreza w Warszawie to pasmo poniżeń naszego kraju, Ba...
  • Znana jest mi historia company Winkler- Koch , a później Wood River Oil and Refining Company w...
  • @frankunderwood Dla mniej zorientowanyc, Artur Rubinstein to ten wielki polski pianista (...

Tematy w dziale Polityka