Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
10 obserwujących
193 notki
164k odsłony
1619 odsłon

PiS się otrząsnął i wraca na polityczny ring...

Wykop Skomentuj52

    Wczoraj PiSałem w żartobliwej notce, że PiS został przez POKO powalony na łopatki, dziś widać, że zawodnik się otrząsnął, wstał i jest gotowy do walki na politycznym ringu, a sprostać trzeba koalicji PO w dwóch ważnych rundach ergo Wyborach do PE i wyborach do Parlamentu RP.
    Już po wstępie widać na Konwencji Wyborczej PiS, która ma dziś miejsce w Warszawie , że argumenty totalnej opozycji zostały wytrącone w sposób spektakularny. Nie wiem czy totalna opozycja vulgo POKO będzie w stanie pokusić się o jakiś sensowniejszy przekaz- poza retoryką antypisowską czy leitmotive rzuconym przez byłego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego, że trzeba za wszelką cenę " zrobić wszystko, by powrócić do tego co było"-  by stanąć w szranki i sprostać dynamicznej kampanii PiS.

    Polityczne matuzalemy także te postkomunistycznej proweniencji  raczej tego  nie sprawią. Jest obszar, którego formacja Jarosława Kaczyńskiego na pewno nie będzie w stanie zagospodarować ergo nie ma na to szans z totalna opozycją - to zaciekły antyklerykalizm i "postępowy liberalizm obyczajowy" ( zdecydowanie poparcie dla LGBT and so on ) , tylko czy w ogóle jest sens próbować o ten margines marginesu kruszyć kopie ? Poza tym jak widać z dzisiejszego przekazu, to co  wymieniłem wyżej pozostałe sfery od kwestii ekonomicznych, poprzez wsparcie socjalne  dla wszystkich, wsparcie dla kształtowania klasy średniej, a na  rozwoju całego kraju  kończąc PiS ma jakiś koncept na rozwój kraju, ma jakiś szkic na to co będzie realizował w najbliższej przyszłości. U politycznych przeciwników tego nie sposób dostrzec, tylko jak to co wymieniłem wyżej zablokowanie formacji Kaczyńskiego do pozostaniu u steru władzy nic nadto...
    PiS jedzie na swej wiarygodności i jak najbardziej ma do tego podstawy. Opozycja niestety nie może, ba nie ma jak tego atutu formacji Kaczyńskiego podważyć.
    Piękne podsumowanie Jarosława Kaczyńskiego i "choć nie jesteśmy stowarzyszeniem aniołów to jednak nam się udaje", zmierzamy do tego by wzrastała zamożność polskiego społeczeństwa, bo tak jak zauważył w swym wstępie człowiek z pustą kieszenią nie czuje się w pełni człowiekiem wolnym. O poparcie dla formacji Kaczyńskiego muszą dbać zwłaszcza  Ci, którzy nsą beneficjentami ostatnich zmian, to oni jeśli chcą mieć zachowany swój materialny status quo muszą się jednoznacznie określić. Pozostali, dla których kwestia zasobności portfela nie jest tak istotna ( ponieważ wiedzie im się już całkiem przyzwoicie ) głosując na partię Kaczyńskiego zdają sobie sprawę, że głosują na tych, którzy są wiarygodni w swych zamierzeniach  w wielu aspektach życia społecznego, szeroko rozumianej obyczajowości, religijności ,a przede wszystkim w tych wyborach do PE przywrócenia Europie tych idei , które wcielali we Wspólnocie Europejskiej ( wówczas to Europejska Wspólnota Węga i Stali  ) w życie tacy jak jej demiurdzy jak Robert Schuman, Jean Manet czy Alcide De Gasperi...

Wykop Skomentuj52
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka