Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
19 obserwujących
269 notek
282k odsłony
319 odsłon

Jacek Czaputowicz usilnie się stara by nie dostać nominacji

Jacek Czaputowicz szef MSZ
Jacek Czaputowicz szef MSZ
Wykop Skomentuj3

na szefa MSZ w nowym rządzie RP.
To co bajdurzył w Berlinie, o tym, że nasza akcesja do EU to proste przełożenia jakim było  zjednoczenie Niemiec.Niech lepiej Jacek Czaputowicz nie myśli, bo te jego przemyślenia na dodatek wyjawiane publicznie są dla nas Polaków bardzo niepokojące i niestosowne, a nawet groźne, bo wpisują się w obecną, nieprzychylną nam narrację naszego zachodniego sąsiada.

                Otóż na odwrót to wybuch Solidarności w 1980  w następstwie której, po okresie niewydolności komunistycznego systemu, który siła został przywrócony w 1981doszło do naszej tranzycji systemowej w 1989 roku, która była spiritus movens zburzenia berlińskiego muru. Sceny rozbijania tej demarkacyjnej, symbolicznej linii pomiędzy dwoma systemami ergo Berlińskiego muru widziałem już znad Tamizy, a raptem trzy tygodnie wcześniej dane mi było przejeżdżać przez Checkpoint Charlie i widzieć jak wygląda to charakterystyczne miejsce.

    Od kogo jak od kogo, ale od szefa MSZ wymaga się jednak by w swych wypowiedziach, w udzielanych wywiadach precyzyjnie i rozważnie zajmował stanowisko naszego rządu, a w opisywanej kwestii nie ulega wątpliwości jakie następstwa  i skutki niosło  powstanie Solidarności. Najpierw była Solidarność, dzięki której padł Berliński Mur, później dopiero nastąpiło zjednoczenie Niemiec i w końcu nasz akces do EU. Nie mówimy w tym wypadku o chronologii wydarzeń tylko o tym, że to właśnie  spirytus movens jakim był nasz społeczny zryw  vulgo Solidarność,  a jakie  były tego wydarzenia pochodne w tym nasz akces do EU...

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka