615 obserwujących
1599 notek
9362k odsłony
  2368   0

Złe wieści dla Targowicy

 

Przyznam szczerze, że gdy niedawno Aspiryna pisała o zmianie strategii NATO wobec Rosji w związku z zamachem smoleńskim, to wydawało mi się to nieco przesadzone, kiedy jednak teraz dowiaduję się, że i Obama, i Berlusconi, i Sarkozy, i Brown odwołują „za pięć dwunasta” wizytę w Moskwie, to stwierdzam, iż coś w tym twierdzeniu Aspiryny jednak jest. Puszczając wodze fantazji można by rzec, że owi politycy wiedzą od pewnego czasu coś, czego my nie wiemy i stąd ta wstrzemięźliwość, jeśli chodzi o świętowanie czegokolwiek z Kremlem, no bo ciężko uwierzyć, że faktycznie zatrzymała tych polityków troska o euro, o Grecję, czy o jakieś inne ważne sprawy, skoro taka okrągła z taką spektakularną oprawą (takie defilady, panie!, takie kazaczoki, panie!) rocznica „pokonania faszyzmu” się szykuje. Czyżby więc „kremliny” miały świętować z najwierniejszymi sojusznikami – Jaruzelem i Jamajką? To ci feler, panie dzieju, a na to wygląda.
g
 
Można by wprawdzie w ostatniej chwili urządzić jakąś łapankę wśród polskich autorytetów moralnych z Michnikiem, Wajdą i Życińskim na czele, a Olbrychski na jakimś koniu mógłby przegalopować po Placu Czerwonym – to są wszak ludzie, którzy niedawno udowodnili, że Moskwa na nich może liczyć o każdej porze dnia i nocy, ale czy to nie za mało, jak na rok 2010, w którym tyle ważnych rzeczy się dzieje? Takich choćby jak przekazanie namiestnikowi Polski przez prezydenta Rosji najprawdopodobniej tych samych co w 1992 r. dokumentów dotyczących Katynia? To by świadczyło o wielkiej skrupulatności Rosjan, bo przecież zawsze lepiej mieć pewne dokumenty w dwóch kopiach, zwłaszcza jakby na jedną kawa się wylała. Poza tym zawsze dwie kopie można porównywać, czy są ze sobą zgodne i od razu jest masa roboty dla archiwistów.

 
Aspiryna zwróciła uwagę (po 10 kwietnia) na następujące wydarzenia (http://aspiryna.salon24.pl/177182,smolensk-kilka-wydarzen-nato): 1) nadzwyczajne manewry NATO (12 kwietnia) pod polskim dowództwem, 2) zamknięcie przestrzeni powietrznej nad niemal całą Europą (połowa kwietnia), 3) niepojawienie się przywódców natowskich na krakowskim pogrzebie Pary Prezydenckiej, (http://aspiryna.salon24.pl/177182,smolensk-kilka-wydarzen-nato) 4) zupełnie nowy ton wypowiedzi J. Bidena oraz R. Gatesa, sprzeciwiający się demilitaryzacji Europy oraz odnawianiu się stref wpływów. Aspiryna przypomina też, że baterię patriotów miano (w kolejnym podejściu) montować od 10 kwietnia (teraz już jest mowa o drugiej połowie mają, ciekawe, jak znowu Moskwa zareaguje i co zrobi gabinet ciemniaków).

 
Oczywiście, jak na razie mamy za mało danych, by mówić o jakiejś poważnej zmianie w łonie NATO, ale taka ostentacja (nieobecność na „takich” obchodach) to coś więcej niż czysta nonszalancja. To dodatkowy sygnał. Nie tylko dla Rosji, ale i może dla nas, tzn. stronnictwa polskiego, bo konfederację targowicką to może tylko zmartwić.

 
Lubię to! Skomentuj282 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale