Free Your Mind Free Your Mind
13211
BLOG

Witebsk, Mińsk

Free Your Mind Free Your Mind Polityka Obserwuj notkę 504
Co nowego w Witebsku? Nie, nie w Smoleńsku, w Witebsku, choć ze Smoleńskiem będzie ta informacja związana – otóż w Witebsku na początku czerwca 2010 r. powitał ruskiego, moskiewskiego patriarchę Cyryla przybywającego na uroczystości do... Katynia sam znany nam doskonale gubernator Siergiej Antufiew (http://www.smolgazeta.ru/public/3770-blagodarya-smolenshhine-ya-poznal-rossiyu.html) (http://www.smolensk2.ru/story.php?id=13737).
 
Cyryl
 
 
Cyryl
 
Aż się ciśnie na usta pytanie, jakże to Cyryl „patriarcha Wszechrusi” do Witebska musiał lecieć i stamtąd dopiero jechać do Katynia, skoro na ziemi smoleńskiej są dwa wspaniałe lotniska – jedno południowe, a drugie północne? Oczywiście polskie media informowały przed rokiem o tej wizycie Cyryla, bo odwiedził on też przecież „miejsce katastrofy” na Siewiernym, nie wspominały jednak, że lądowanie patriarchy i jego oficjalne powitanie przez całą smoleńską delegację było właśnie w Witebsku. (http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/222616,Smolensk-Cyryl-na-miejscu-katastrofy-samolotu). Może nasi dziennikarze nie wiedzieli, że Cyryl lądował i był witany w Witebsku, a może wiedzieli, lecz nie widzieli związku między Witebskiem a „Smoleńskiem”? (http://www.panoramio.com/photo/33838881 zdjęcia Witebska tak przy okazji).
 
Witebsk
 
Witebsk
 
Witebsk
 
Witebsk
 
Witebsk
 
Witebsk
 
Witebsk


 
Z Witebska, jak wiadomo, rzut beretem jest do Mińska. Co zaś w Mińsku znajdziemy poza (nieznanym jak dotąd) hotelem, w którym zatrzymała się ekipa z kancelarii Prezydenta uczestnicząca w białoruskim safari? Rzecz jasna, lotnisko, znane doskonale ze „stenogramów” i „zapisów” CVR polskiego tupolewa montowanych w Moskwie. Otóż w reportażu dotyczącym właśnie mińskiego lotniska (http://www.youtube.com/watch?v=1KoyYMFDD9o&feature=related) pokazane jest wnętrze wieży kontroli lotów.
 
Mińsk
 
Mińsk
 
Niby nic nadzwyczajnego, ale obraz jakby nieco inny od tego, który pokazywał nam neosowiecki film propagandowy „Syndrom katyński”, bo brakuje jednej osoby – „kontrolera lotów” Jurija Miguckiego, który właśnie w „Syndromie” miał być tym, co odpowiadał za łączność z załogą tupolewa i przekazywanie jej komunikatów dotyczących Smoleńska.
 
Syndrom katyński
 
Jurij Migucki
 
Tu więc z kolei ciśnie się na usta pytanie, czy ów Jurij  w ogóle w mińskiej wieży pracował? A jeśli pracował 10-go Kwietnia, to czy pracuje nadal, bo nie widać go przy żadnym ze stanowisk, a z wieloma pracownikami mińskiej kontroli lotów osobiście rozmawia reporterka Jekatierina Zabien'ko. Oczywiście w dniu nagrywania tego telewizyjnego materiału Jurij mógł być na urlopie albo też, jak ten legendarny kontroler z Jużnego (z 10-go Kwietnia), którego operacyjnego imienia i nazwiska do dziś nie znamy, przeniesiony został do jakiejś odległej wieży, za górami i za lasami.

 

fymreport.polis2008.pl 65,2 MB 88 MB FYM blog legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych w Irlandii 2 yurigagarin@op.pl (before you read me you gotta learn how to see me) free your mind and the rest will follow, be colorblind, don't be so shallow "bot, który się postom nie kłania" [Docent Stopczyk] "FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant] "Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik] "Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230] "Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski] "Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła] "FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych. Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael] "Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski] kwestia archiwów IPN-u Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?" Komorowski: Co to znaczy otwarcie?" "Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) " [tzw. listy czytelników do "Trybuny"] "Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia" [Tusk] "Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa." [ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja] "Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) " [tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Nowości od blogera

Inne tematy w dziale Polityka