612 obserwujących
1599 notek
9305k odsłon
7825 odsłon

Kotwica smoleńska

Wykop Skomentuj67

kontrola mińska


[1] Przypadek bowiem sprawił, że najpierw opublikowano „stenogramy”, a długo długo później – właściwie dopiero podczas „konferencji MAK”, ujawniono „nagrania” CVR przypisywane „prezydenckiemu tupolewowi”.
[2] Nawet nie ma mowy o tym, że chodzi o samolot z Prezydentem L. Kaczyńskim.
[3] Czy ta końcówka pojawia się w „mińskim zawiadomieniu” skierowanym do PLF 101?
[4] Por. tel_per, s. 11.
[5] Nie tylko „czasowo”. Tu tylko odnotowane, że telefonistka mówi: Ałło, ałło, ałło.
[6] Nie powinno to być czasochłonne, bo pdf tel_per ma objętość 18 stron.
[7] Informację o tym, że Ziętas prowadził komunikację z wieżą w Smoleńsku, podaje 10 Kwietnia podczas swych pierwszych zeznań por. A. Wosztyl (por. http://rebelya.pl/post/2798/zeznania-por-wosztyla-mowi-do-nich-zeby-nie-sch W tym miejscu pragnę zeznać, że nawigator TU–154M por. Artur Ziętek prowadził rozmowę radiową z kontrolerem prawdopodobnie wieży w Smoleńsku, gdzie kontroler zapytał się o pozostałość paliwa i zaplanowane lotniska zapasowe. Ponadto informował, o trudnych warunkach pogodowych i w przypadku pierwszego niedanego podejścia do lądowania proponował odejście na lotnisko zapasowe. Ja obecnie nie pamiętam kolejności rozmów, ale na pewne o tej treści rozmowy się odbyły).
Jest to informacja o tyle bezcenna, że przekazana zanim zmontowano „zapisy CVR”, z których „smoleńska korespondencja” Ziętasa zniknęła. Wosztyl zeznaje w sobotę wieczorem w Warszawie – „rejestrator foniczny” leci zaś w kartonowym pudle do Moskwy z fachowcami wojskowymi (por. relację niezapomnianego płk. Z. Rzepy: http://freeyourmind.salon24.pl/489924,gora-z-gora).
[9] Szpula dochodzi do końca i cofa, jak to opowiadał min. J. Miller, gdy dogrywano „końcóweczkę”.
[10] „Nie nagrała się” więc pewnie też i osobliwa korespondencja TSO 331 z Plusninem.
[12] W CVR-1, i CVR-2 brak tej wypowiedzi stewardessy.
[13] Przypominam, że w CVR-2 i CVR-3 jest oznaczenie, że trzech „kontrolerów” miało prowadzić korespondencję radiową „Mińska” z PLF 101.
Wykop Skomentuj67
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale