97 obserwujących
382 notki
1232k odsłony
4174 odsłony

"BLOK ŻYDOWSKI NA PARADZIE RÓWNOŚCI" (8 CZERWCA 2019)

Wykop Skomentuj109

W sobotę, 8 czerwca, odbędzie się w Warszawie Parada Równości. Weźmie w niej udział także "Blok Żydowski".  

"Blok Żydowski na Paradzie Równości" pisze: "Jako polskie Żydówki i Żydzi oraz osoby utożsamiające się lub sympatyzujące z żydowską kulturą, tradycją, religią i/lub Izraelem chcielibyśmy pójść wspólnie w Paradzie Równości w Warszawie.(...) Jedną z wartości, które nam przewodzą jest "tikkun olam". Wywodzi się ona z judaizmu i znaczy "naprawianie świata"."  

Widzę tu - w Paradzie Równości - dwie sprawy:  

1. Sprzeciw wobec dyskryminowania ludzi z powodu ich seksualności odbiegającej od większościowej normy, który to sprzeciw jest uzasadniony.  

2. Nachalną propagandę środowisk spod znaku LGBTQ, które chcą nie tylko zwalczać dyskryminację, ale upowszechniać, popularyzować swój model życia jako domagający się specjalnych praw.  

Udział "bloku żydowskiego" w tym pierwszym (sprzeciw wobec dyskryminacji, a tym bardziej - prześladowania) jest zrozumiały i godny uznania.  

Jednak udział w tym drugim (upowszechnianie modelu życia i domaganie się specjalnych praw) jest oczywistym podważaniem a nawet zaprzeczaniem temu, co stanowiło zawsze specyficznie żydowski punkt widzenia na sprawę homoseksualizmu i innych odstępstw od większościowej normy. Mówiąc prosto: żydowska filozofia społeczna, żydowska tradycja i - przede wszystkim - żydowska religia zawsze opowiadały się po stronie rodziny jako związku wyłącznie kobiety i mężczyzny oraz uważały jedynie ten model za społecznie wartościowy. Przez cały okres trwania judaizmu i istnienia Żydów, homoseksualizm był uznawany za postawę społecznie niekorzystną, wprowadzającą chaos do modelu ustanowionego, upowszechnionego i chronionego przez Żydów i ich religię. Jest to fakt niepodważalny. 

Trzeba jednak pamiętać, że judaizm (podobnie jak od czasu do czasu także chrześcijaństwo) ulega obecnie w znacznym stopniu UPROWADZENIU i ZAWŁASZCZENIU przez "religię lewicowości". "Religia lewicowości", czyli "kulturowy marksizm", PRZEBIERA się, nakłada na twarz MASKĘ, żeby w tym przebraniu upowszechniać lewicowe idee. Te idee będą łatwiej zaakceptowane przez ludzi, którzy wprowadzeni w błąd, myślą, że to autentycznie postawy wywodzące się z judaizmu i tradycji żydowskiej.  

Jest więc prawdopodobne, że ta Gwiazda Dawida na fladze LGBTQ eksponowana przez "Blok Żydowski" jest właśnie wersją takiej MASKI. Potwierdzałyby to odwołania w cytowanym tekście do judaizmu i tradycji żydowskiej, oraz do idei "tikkun olam", która będąc w rzeczywistości ideą teocentryczną (skupioną na Bogu), została w ostatnich stu latach zafałszowana i przekształcona w ideę lewicową, nie tylko sekularną, ale występującą przeciwko porządkowi i wartościom judaizmu. 

Paweł Jędrzejewski

http://www.fzp.net.pl/opinie/blok-zydowski-na-paradzie-rownosci-8-czerwca-2019


Wykop Skomentuj109
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo