GabrielD GabrielD
1223
BLOG

Samozaoranie

GabrielD GabrielD Polityka Obserwuj notkę 7

W dniu 19 października 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyła się  Konferencja pt.: "Zrównoważony rozwój Regionu Zawierciańskiego i skutki podejmowanych działań dla przyszłych pokoleń" Oprócz szeregu ekspertów i przedsiębiorców, był panel poświęcony samorządom. Utkwiły mi w pamięci  wypowiedzi samorządowców, pierwsza prezydenta Konarskiego, który był zaskoczony po co przyszedł, bo myślał że dostanie jakieś propozycje... a odpowiem, Łukasz masz prawie wszystko, a kwietników lampowych nie zaproponujemy, bo nie mamy :). Druga to wypowiedź burmistrz Pilarczyk, która popisała się znajomością tematu kopalni i zarzuciła, że droga od Zawiercia do Ogrodzieńca jest zarośnięta, aż zagraża bezpieczeństwu. Odpowiadam Pani burmistrz - jest to droga wojewódzka, a przetarg na wykaszanie wygrała firma ZGK Ogrodzieniec, gdzie właścicielem jest gmina Ogrodzieniec. Czyżby Pani burmistrz źle oceniała pracę swojej firmy? Tak nawiasem mówiąc, coś Panie z Ogrodzieńca nie trafiają i oskarżają same siebie, takie samozaoranie :) Całkiem niedawno Maria Milejska na sesji sierpniowej pytała skąd w Szpitalu wzrost podatku dochodowego o 193 tys. zł, odpowiedział dyrektor Szpitala „Szpital jako jednostka publiczna jest zwolniony z podatku dochodowego, natomiast nie dotyczy to zapłaconych kar. I tak w zeszłym roku szpital zapłacił karę za kontrolę, która odbyła się w 2018 roku i wynosiła 1 mln zł, w wyniku czego musiał szpital zapłacić 20 % podatek od tej kary. Przypomnę, że ta kara była związana z kontrolą Narodowego Funduszu Zdrowia w 2018 roku i dotyczyła nieprawidłowości w organizacji pracy Oddziału Neurologicznego i Udarowego. Pani radna na pewno przypomina sobie dokładnie tę sytuację, bo Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział Małopolski tę kontrolę przeprowadzał.” Pani Radna Milesjka, to Pani nadzorowała jako członek zarządu szpital w tamtym okresie, a Pani burmistrz Pilarczyk była dyrektorem szpitala. Teraz ponosimy koszty nieprawidłowości, które powstały za Waszych rządów!!!
Jeszcze jedna wypowiedź została w pamięci, a mianowicie któryś z samorządowców oskarżył Rząd, że nie zaprojektowano zjazdu z obwodnicy przy centrum na wysokości ulicy Grunwaldzkiej. Odpowiedział kategorycznie Prezes Stowarzyszenia,  a jednocześnie radny Rady Miejskiej w Zawierciu Mariusz Golenia. Wypowiedź była konkretna, że pamięta konsultacje dotyczące koncepcji przebiegu obwodnicy w 2016 roku, kiedy obecny prezydent był wiceprezydentem, a burmistrz obecny tez był burmistrzem (chyba chodzi o burmistrza Poręby) i wtedy sami zrezygnowali ze zjazdu w centrum, na poziomie lokalnym, nie rządowym. Nikt z obecnych samorządowców nie zaprzeczył.
Być może kiedyś przedstawię jak zarządzano szpitalem za poprzedniej kadencji, dlaczego szpital nie otrzymał kontraktu na rehabilitację, jak poprzedni zarząd brał pieniądze od firmy mającej budować kopalnię, albo jak wydzierżawić wycieraczki i wiele, wiele innych.

GabrielD
O mnie GabrielD

wszystko jest trudne nim stanie się proste

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka