GabrielDors Odrębne Spojrzenie
Wszystko jest trudne nim stanie się proste
1 obserwujący
20 notek
8402 odsłony
  127   0

ważny gwizek

Pamiętacie jeszcze MŚ w Korei i Japonii? Zasłynęły z wyjątkowego faworyzowania jednego z gospodarzy. Najpierw w ostatnim meczu grupowym z Portugalią, który Korea wygrała 1:0, dwaj Portugalczycy dostali czerwone kartki. Jeszcze bezczelniej było później. W 1/8 finału z Włochami, sędzia Byron Moreno nie zauważał żadnych fauli Koreańczyków. W dogrywce nie podyktował karnego za faul na Tottim, a na dodatek pokazał włoskiemu gwiazdorowi drugą żółtą kartkę. Później nie uznał prawidłowej bramki Damiano Tomassiego, mimo, że ten nie był na spalonym. Sytuacja powtórzyła się w ćwierćfinale z Hiszpanami. Oprócz rozstrzygania wszelkich kontrowersji na korzyść Koreańczyków, Hiszpanom arbiter nie uznał dwóch prawidłowych bramek. Ostatecznie przegrali oni w serii rzutów karnych.

Podczas Konferencji prasowej, jeden z zawodników narzekał, na katastrofalne sędziowanie, wtedy jeden z dziennikarzy powiedział,wystarczyło strzelić bramkę, natychmiast nadział się na ripostę,strzeliliśmy dwie i nie wystarczyło. Zdziwieni zawodnicy nie rozumieli, że nieważne jak grali, ważne kto miał gwizdek.

Po co to wspominam? Otóż podnoszę to dlatego, że sytuacja w Polsce jako żywo przypomina ten Japońsko-Koreański Mundial. W roku 2015, najwyższy suweren, jakim jest naród, wskazał zwycięzcę w trzech wyborach, Prezydenckich, Senackich i Sejmowych. Polacy zdecydowali, aby odsunąć skompromitowaną PO, a zaufaniem obdarzyli Prezydenta Dudę i Prawo i Sprawiedliwość. Dzięki Ruchowi Ochrony Wyborów, sędziom z PKW nie dało się zmienić wyniku na boisku, ale od czego są sędziowie w TK? Przecież o koryto walczy się do końca.

Jeden poseł PO, którego powściągliwość jest szczególnie znana, łaskaw był powiedzieć„wygrajcie wybory, to sobie wszystko przegłosujecie

Parafrazując słowa z pomeczowej konferencji prasowej, można zaripostować,wygraliśmy trzy i nie wystarczyło

Klasyk demokracji”, Józef Stalin powiedział:Nieważne,kto głosuje,ważne, kto liczy głosy

Obecnie pasuje jak ulał:Nieważny jest wynik wyborów, ważne kto ma togę 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale