GabrielDors Odrębne Spojrzenie
Wszystko jest trudne nim stanie się proste
1 obserwujący
19 notek
8109 odsłon
  399   0

Krzewiciele kultury

Tak dla przypomnienia
Tak dla przypomnienia

 

W internecie pojawiło się krótkie nagranie z przemówieniem jednego z protestujących przed Sejmem. http://m.niezalezna.pl/90174-bezczelne-przemowienie-na-protescie-esbekow-trudno-wysluchac-go-w-spokoju-wideoA sam stan wojenny… Czy oprócz tego, że byli ludzie internowani, to przecież byli internowani w sposób… No nie powiem, oczywiście były tam jakieś bijatyki, były jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie rzecz biorąc, najczęściej jednakdochowano jakiejś kulturyw tym całym zdarzeniu. Ja przeżyłem już stan wojenny byłem już dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakiś szczególne prześladowania i tak dalej. Pamiętam jednak, że zarówno generał Jaruzelski, jak i cała jego ekipa, w sposób dobrowolny, w sposób pokojowy, mało tego, na skutek oddolnych jakichś takich mocy, które były na nich wywierane, oddał władzę w sposób pokojowy.Proszę mi pokazać w innych krajach, gdzie w ten sposób została przejęta władza. To znowu jest dowód na to, że naród był wspólnie razem ze sobą, że byliśmy razem– mówił mężczyzna w mundurze. Nie wolno teraz pokazywać, kto był większym albo mniejszym, jak to zostało określono, oprawcą. Gdzie są ci oprawcy?Oprawcami są ci, którzy dzisiaj dzielą dalej Polaków. To są oprawcy. Oprawcy, którzy w sposób niekontrolowany szykują wojnę jednych z drugimi, jednego sortu na drugi sort, tych, którzy wcześniej byli urodzeni, z tymi, którzy są teraz. To są przedziwni ludzie, którzy w rok czasu zniszczyli wszystko… – kontynuował mężczyzna.

Dwadzieścia sześć lat, tylko 26 lat i … zapominamy, bo przecież Nie wolno teraz pokazywać, kto był większym albo mniejszym, jak to zostało określone, oprawcą. Nie należy piętnować esbeków, nie wolno oceniać ubeków, to byli bohaterowie, którzy w pocie czoła wyrywali paznokcie, łamali kości, odbijali nerki, wybijali zęby, gnoili ludzi i ich rodziny. Biedaczyska zasapali się, spocili i musieli pot wycierać. Mają uszkodzone pięści od wybijania zębów ofiar oraz popękane kości stóp od kopniaków w nerki i żebra. Lata 1944-1990 to ciężkie czasy, a te kilkaset tysięcy ubeków, to ogólnie zajmowało się grą w okręty i łebkowaniem, jakby tu dochować kultury i sfałszować, statystyki, dokumenty, aby przypodobać się szefom. Zaledwie garstka z nich, to jacyś nawiedzeni psychopaci, którzy traktowali poważnie instytucję, której byli pracownikami. To oni okryli złą sławą organizacje dobroczynne o skrótach UB i SB. W zasadzie to we wspomnianych urzędach pracowały sprzątaczki oraz kulturalni oficerowie, wykonujący rozkazy i to specjalnie je sabotując. Czy nie przypomina Wam to czegoś? Byli już tacy co wykonywali tyko rozkazy, lub byli pracownikami gospodarczymi. Oprawcy, tacy jak Szymon Wiesenthal, gnębili tych kulturalnych niemieckich nazistów, nieludzko ścigając ich po całym świecie, nawet jak byli już „miłymi dziadziusiami”. Za co? „Przecież sam holokaust… Czy oprócz tego, że byli ludzie gazowani, to przecież byli gazowani w sposób… No nie powiem, oczywiście były tam jakieś rozstrzeliwania, wieszania, były jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie rzecz biorąc, najczęściej jednakdochowano jakiejś kulturyw tym całym zdarzeniu.”

Powyższa ironia pisana jest ze łzami w oczach. Nie tak dawno przytaczałem przykład konkretnego człowieka http://gabrieldors.blox.pl/2016/04/NASZE-MORZE-CZERWONE.htmlTo Nasze przejście przez morze czerwone, nie było idealne. Wcale nie mała grupa tych co szli, gorzej na tym wyszła, niż ta która iść przeszkadzała. Nie tak dawno zadzwonił do mnie kolega, aby pomóc jednemu z poszkodowanych przez morze czerwone. Pomoc miała dotyczyć na ustaleniu sposobu postepowania w sprawie urzędowej. Kiedy kolega nadesłał mi materiały, włosy stanęły mi dęba. Człowiek internowany w roku 81, bity, zachorował na Montelupich w Krakowie, przewieziony w stanie agonalnym do szpitala na Nowej Hucie, ledwo odratowany. Obecnie nie ma środków do życia, a do pracy ze względu na stan zdrowia się nie nadaje, jednocześnie, jako że po 81 już nie pracował, nie należy mu się żadne świadczenie. Jego teczka w IPN to kilkaset stron materiałów, donosów, raportów, pism, opisów itp. Czytałem fragmenty, skurwy.. ństwo, tzw. koledzy donosili na człowieka i to takie szczegóły, o których mogły tylko wiedzieć osoby dość bliskie.Jeden z tych donosicieli, pracował w SB, przeszedł weryfikację w 1989 i udało mu się dopracować już policji do emerytury. Teraz kosi kilka tysięcy zł. na miesiąc, a człowiek zgnojony przez niego nie ma za co żyć”.Co robi kulturalny esbek? Podróżuje, Barcelona, Paryż itp.

Tzw. kod nawołuje do nieposłuszeństwa, a jedna z posłanek nowoczesnej wzywa do buntu mundurowych. http://wpolityce.pl/polityka/318080-czy-leci-z-nami-pilot-scheuring-wielgus-wzywa-do-buntu-zolnierzy-zachecam-wszystkich-by-13-grudnia-sprzeciwic-sie-rzadom-pis?strona=2 Ja pierdzielę, że zacytuję „klasyka”,popieprzone to wszystko, drzwi pod prądem, lampa w podłodze. To ja króciutko, słuchaj no paniusiu, twierdzisz, że żyjesz w kraju niedemokratycznym, a wypowiadasz takie słowa. Po pierwsze jeżeli żyłabyś w takim kraju nikt by nie publikował twoich apeli, a po drugie, jeżelibyś mimo wszystko wypowiedziała takie słowa, to chłopacy z którymi chcesz maszerować 13-tego grudnia, właśnie wyrywaliby ci paznokcie, a pumeksem usuwaliby ci myszkę na skroni, delikatnie, a może nawet obficie soląc.

Wyjdźcie tego13-tego grudnia, wyjdźcie wszyscy dochowujący jakiejś kultury, zróbcie marsz i protestujcie. Niech zaboli was każdy wyrwany paznokieć, każdy wybity ząb i każda odbita nerka. Poczujcie chłód ciemnego dołu zatłuczonych na śmierć i zasmakujcie przegranego życia, życia ofiar kulturalnych ubeków, życia za 400 zł. na miesiąc.


 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale