GabrielDors Odrębne Spojrzenie
Wszystko jest trudne nim stanie się proste
1 obserwujący
19 notek
8109 odsłon
  334   0

Po co to by(d)ło!

ciamajdan
ciamajdan

 

Zadaje sobie pytanie, co to było? A może, po co to było? Tzw. opozycja manifestowała poparcie dla mediów, a przeciw regulaminowi, którego nie ma. Jak słyszałem, jest projekt Kancelarii Sejmu dot. uregulowania statusu mediów w parlamencie. PodkreślamPROJEKT. Za przykrywką obrony mediów, PO, Nowoczesna, PSL i niestety KUKIZ15 zorganizowały, jak to nazwać, chciałbym to nazwać happening, czy awantura nawet, ale muszę użyć mocniejszego określenia, zorganizowałyzamach stanu.Według mnie scenariusz był taki, doprowadźmy do obstrukcji, sparaliżujmy pracę Sejmu i uniemożliwmy uchwalenie ustawy budżetowej. Gdy ustawa budżetowa nie zostanie przedstawiona prezydentowi w okresie czterech miesięcy od przedłożenia sejmowi projektu, prezydent może skrócić jego kadencję.

Jednocześnie przed sejmem mieli pojawić się kodoraści i sprowokować zamieszki. O planach tzw. opozycji wypowiedział się rano poseł Kłopotek, do władz Warszawy kilka dni wcześniej została zgłoszona manifestacja przed sejmem, a do sejmu został zamówiony odpowiednio wcześniej katering w postaci 1000 kanapek. Jeżeliby, wydarzenia z piątku były spontaniczne, to wszystkich tych spraw by nie było, a tak to są dowody, że opozycja oczekiwała się niespodziewanego puczu. O tym, że cała opozycja nie chciała głosować ustawy dezubekizacyjnej, nie chce mi się nawet wspominać.

Do jakich rozstrzygnięć nawołują puczyści?http://wmeritum.pl/majdan-warszawie-sieci-pojawila-sie-instrukcja-tego-doprowadzic-screen/164616Chcą aby w Polsce doszło do zamieszek, abyśmy się pobili, aby polała się nasza krew. Oto kilka punktów z instrukcji:

4. Namioty należy stawiać jak OBÓZ WAROWNY. Plus przenośne toalety i zapas drewna.
5. Władza bezmyślnie i krwawo atakuje po kilku dniach (i nad ranem) obozującą młodzież. Na drugi dzień MILION ludzi demonstruje na placu i w okolicach.
6. RADA MAJDANU czyli przedstawiciele demonstrantów i LIDERZY ZJEDNOCZONEJ OPOZYCJI, którzy muszą jeszcze zorganizować FUNDUSZE na żywność, opał, wynajęcie sprzętu nagłaśniającego i zbudowanie trybuny, itp.
Co trzeba mieć we łbie ( nie mylić z głową), żeby na poważnie rozważać zamieszki i przelew krwi. Teraz trzeba wyładować swoją wściekłość na władzę, że nie wpisała się w ten scenariusz, że nikt nie został pobity, nie było krwi, a kodomici sami się kładli, udając rannych. No to teraz tzw. opozycja dalej okupuje sejm, łamiąc przy tym zarządzenie marszałka Komorowskiego któregowynika, że poza posiedzeniami posłowie nie mogą przebywać na sali plenarnej. Myślę, że oni czują iż to są ostatnie podrygi, ostatnia szansa, żeby doprowadzić do obalenia legalnie wybranej władzy, zrobić awanturę, zrobić chryję, zrobić jatkę, jak teraz się nie uda, to mają kaplicę na lata.

A tak swoją drogą, to jestem pełen podziwu dla tej opozycji, od piątku w sejmie, bez ośmiorniczek, wina i cygar, jak oni wytrzymują w tych cierpieniach. Myślę, że takie poświęcenie wymaga nagrody. Proponuję aby wszystkim ichniejszym posłankom zafundować sylwestra w Kolonii, natomiast dla mężczyzn, świąteczne zwiedzanie kamienic w Aleppo, pod przewodnictwem europosła Lewandowskiego.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale