3 obserwujących
36 notek
8253 odsłony
258 odsłon

Chyba wszyscy odetchną gdy PiS straci władzę.

Wykop Skomentuj13

Będzie to wielka ulga dla każdego. Zagorzali PiS-owcy wreszcie będą mogli przestać wymyślać kolejne wytłumaczenia dla kolejnych świństw i afer władzy, a będą się mogli skupić na wspominaniu złotego wieku i opisywania kolejnej ruiny kraju, co uwielbiają. Zwolennicy opozycji w końcu nie będą musieli się wstydzić za rodaków i poszukiwać zagrożeń dla demokracji. Policja nie będzie musiała chronić chuliganów przed pokojowymi demonstracjami. Spadnie gwałtownie liczba incydentów  LGBT, tak potrzebnych obecnej władzy jako nie zużyty jeszcze dyżurny wróg .

Odetchną posłowie PiS – nie będą musieli ponosić konsekwencji rozchwiania budżetu i systemu prawnego w kraju, a będą mogli się skupić na krytykowaniu innych, ze te same pieniądze. Zniknie im ten nieznośna nadbudowa wierchuszki partii, który skłania ich do kolejnych poniżeń i wygłaszania bzdur oraz przestaną być ciągani po parlamencie po nocy. Odetchną posłowie opozycji, w końcu każde głosowanie nie będzie dziwnym spektaklem obliczonym na wytrącanie ludzi z równowagi.


Uspokoją się nasi partnerzy zagraniczni. Administracja amerykańska w końcu nie będzie miała w kontaktach z Polską świrów po obu stronach i będą mogli się skupić na tym z własnego podwórka. Europejska biurokracji w końcu nie będzie musiał zajmować się jakimiś dziwnymi problemami w naprawdę sporo znaczącym kraju unii.


Dziennikarze już nie będą musieli z zażenowaniem uczestniczyć w kolejnych dziwnych konferencjach, na których pytań się nie przewiduje.


Nastąpi większa stabilność w kontaktach gospodarczych i politycznych. Nie trzeba będzie  się tyle nakombinować, co wpadnie do głowy kolejnemu ministrowi, którzy zmieniają się jak w kalejdoskopie.
Odetchną poszczególne grupy społeczne w Polsce. Przedsiębiorcy już nie będą się obawiać, że jakiś urzędnik KAS zablokuje im znienacka konto, a premier nie nakaże im oddania zgromadzonych środków na zbożne cele. Odetchną prawnicy, lekarze, nauczyciele, pielęgniarki i inne zawody, które już raczej nie będą nazywane złogami komunizmu i wyzywane od najgorszych sortów – w końcu nie wiadomo co się Prezesowi uwidzi dnia następnego.

Słowem wszystkim na się lepiej na sercu zrobi, niezależnie od opcji politycznej.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka