8 obserwujących
169 notek
103k odsłony
188 odsłon

Oszust wpadł we własne sidła.

Wykop Skomentuj12

Nie wiadomo dlaczego z ogłoszeniem terminu wyborów Witek czeka na uchwalenie poprawek do ustawy wyborczej przez Senat. Wygląda na to, że chcieli ogłosić termin wcześniejszy niż podobno ustalony z opozycją. Jeżeli tak to sprawa się rypła i niech Marszałek Sejmu się już nie ociąga, bo tylko jej własny obóz ją i pełnione przez nią urząd kompromituje np. wczoraj ogłoszeniem terminu elekcji przez pisowskiego szeregowego posła.

Inna rzecz, że wychodzi na wierzch kolejna hipokryzja obozu rządzącego z tym opluwaniem Senatu, choć tylko działa on zgodnie z Konstytucją, podczas gdy Sejm pod kontrolą Nowogrodzkiej swoim ekspresem legislacyjnym z pewnością nie.

Oskarżają innych o złamanie ustaleń, choć gdyby to sami zrobili ogłaszając wybory o tydzień wcześniej, z tupetem argumentowaliby, że żadnego gentelmen agreement nie było.

Te ich kłamstwa związane z wyborami tylko ich kompromitują, jak to że stanu nadzwyczajnego nie warto wprowadzać bo na odszkodowaniach za działania władzy skorzysta tylko obcy kapitał. Tymczasem to polski drobny biznes, jak fryzjerzy, kosmetyczny, restauratorzy czy hotelarze otrzymały rządowy zakaz działalności, a Lidle, Biedronki czy fabryki samochodów z pewnością nie.

Taką samą nieprawdą jest, że coś się strasznego stanie jak przez dwa miesiące nie będzie Głowy Państwa, bo przecież może ją, całkowicie zgodnie z Konstytucją, zastąpić Marszałek Sejmu, a jak on nie będzie mógł to Marszałek Senatu. Zresztą obóz władzy może Grodzkiego do tego p.o. nie dopuścić, gdyby Duda nawet 5-tego sierpnia podał się do dymisji.

Zresztą taką sytuację już 10 lat temu ćwiczyliśmy i nic tragicznego się nie stało. Konstytucja zadziałała i państwo polskie uchroniła, bo nie była lekceważona jak obecnie.

Forsowanie terminu czerwcowego już jest niezgodne z Konstytucją, bo Witek miała 14 dni na ogłoszenie terminu wyborów i teraz kolejne "okienko" otwiera się dopiero w dniu upływu kadencji Dudy lub jego wcześniejszej rezygnacji. 

Wygląda więc na to, że próbując wymanewrować opozycję PiS wpadł we własne sidła, bo jest oczywiste, że im późniejszy termin tym szanse na reelekcje mniejsze.

Tak to z kłamcami i oszustami często bywa. 


Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka