8 obserwujących
164 notki
97k odsłon
193 odsłony

Dziecko na religię dajesz, PiSowca dostajesz.

Wykop Skomentuj11

Wyższy kler katolicki w Polsce przejawia coraz większy tupet w domaganiu się od biednego społeczeństwa danin na rzecz swojej bogacącej się organizacji.

Oto czołowy bojownik fundamentalizmu religijnego arcybiskup Jędraszewski zwrócił się do władz Krakowa o przyznanie wskazanej przez siebie działki pod budowę nowego kościoła z rabatem od ceny rynkowej powyżej 90%!?

A to mało im majątku zwróconego hurtowo i z naddatkiem przez Wolną Polskę, który mogą w niewielkiej przecież części spieniężyć i samemu kupić tę działkę po rynkowej cenie? O ile mieszkańcy tej dzielnicy nie zażyczą sobie w tym miejscu parku miejskiego, do którego każdy będzie miał dostęp, a czytałem że o to już od dłuższego czasu walczą.

Na dodatek polski kler katolicki wyraźnie opowiedział się po jednej stronie sporu politycznego, jaki mamy w naszym kraju, co najlepiej oddaje tytuł mojej notki, a co każe raz a dobrze zabrać przywileje jakimi cieszą się oni kosztem całego Narodu.

Mam więc nadzieję, że radni Krakowa pokażą Jędraszewskiemu jego miejsce w szeregu i dadzą odpór nieposkromionej chciwości!

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo